Znáte betonepox? Cementová stěrka, která povýší váš interiér a vydrží několik generací

Zdroj: pixabay.com

Chcete vytvořit nadčasový interiér, který bude vypadat dobře i za několik let a odolá zubu času? Vyzkoušejte epoxidovou stěrku, která vypadá jako beton a nanést ji můžete prakticky kamkoliv. Z jakých barev lze vybírat a jak bude fungovat u vás doma?

Do jakého interiéru se hodí epoxidová stěrka

Přestože se jedná o moderní materiál, cementová stěrka má velmi univerzální použití. Stěna s efektem betonu funguje velmi dobře v moderních interiérech, stejně jako v místnostech s klasickým či vintage stylem.

Díky své odolnosti vůči vodě ji můžete nanést i do koupelny a to včetně stěn umístěných v bezprostředním kontaktu s vodou, jako je zeď za vanou či ve sprchovém koutu. Betonepox lze nanést i na staré obkladačky, takže pokud toužíte po radikální změně koupelny bez bourání a zbytečného prachu, betonová stěrka je tou správnou volbou.

Můžete kombinovat betonovou stěnu i podlahu
Zdroj: pixabay.com

Velmi dobře vypadá i funguje cementová stěna v kuchyni. Je odolná vůči vodě, takže ji můžete bez obav použít i za dřezem či sporákem. Pokud sladíte povrch s designem pracovní desky, získáte nadčasový interiér, který navíc vydrží dlouho.

Jediné, co betonepox nesnese, je vlhká stěna. Pokud nanesete stěrku na špatně odizolovanou zeď, vytvoří se na ní nepěkné mapy a pravděpodobně se celý povrch začne drolit či loupat. Naopak extrémní teplo snáší cement velice dobře, takže jej lze použít např. do sauny.

Výhody betonové stěrky

  • Snadná údržba – Pokud cementovou stěrku opatříte vrchním nátěrem z matného laku určeného speciálně na betonové povrchy, zvýšíte odolnost vůči skvrnám a také si usnadníte úklid.
  • Originální design -Beton je materiál, který pracuje a vy předem nikdy nevíte, jaký vzorek vám na stěně vykouzlí. Každý interiér je díky tomu jedinečný.
  • Stálý vzhled – Jakmile jednou stěrku nanesete, nemusíte se bát vlivu slunečního záření ani stříkající vody z kohoutku.
  • Jednoduchá aplikace – Při troše šikovnosti si betonovu stěrku dokážete nanést na stěnu i sami. Pokud chcete betonovou podlahu, s precizním a především 100% rovným povrchem vám pomůže řemeslník.

Proč zvolit cementovou stěrku na stěnu

Betonová stěrka, zkráceně betonepox, je v podstatě tenká vrstva lepeného betonu, který lze použít jako povrch na podlahy, stěny a stropy v interiéru. 

Vzhled surového betonu je pro mnoho lidí atraktivní sám o sobě, takže nejoblíbenější barva stěrky zůstává beze sporu klasická šedá. Můžete ale zvolit i jiné odstíny- z 15 základních barev lze namíchat stovky odstínů. 

Cementová stěrka na stěna dodává interiéru industriální nádech. Ten se výborně kombinuje s moderním vybavením z kovu a skla, ale také nábytkem z přírodního dřeva. Pokud zvolíte základní šedý odstín, nemusíte se bát, že se vám okouká. Šedý betonepox bude perfektní neutrální pozadí, které snese jakékoliv vybavení a doplňky.

Martina Nosálková

Miluji skandinávský styl a bydlení propojené s přírodou. Když děti, čas a finance dovolí, přikládám ruku k dílu na rekonstrukci chalupy na Valašsku. O své poznatky i puchýře se s vámi ráda rozdělím.