Nedostatek úložných prostorů v bytě je velmi častý problém, se kterým se nepotýkáte jen vy, ale i řada dalších lidí. Pokud žijete v bytě, pak možná často řešíte, kam uložit sezonní oblečení, kde najít místo pro staré hračky vašich dětí, kam schovat cestovní kufry a spoustu dalších věcí, které potřebujete někam šikovně umístit, ale jednoduše nemáte kam. Chcete poradit, jak vyřešit úložné prostory v bytě? V tom případě čtěte dál!

web-jollyabode-annawithlove-33-1539195430
web-jollyabode-annawithlove-30-1539195430

Když není místa na rozdávání

O bytech je známo, že v nich není prostoru na rozdávání. Zvláště pak v těch dispozičně menších bytech, kde jste často nuceni počítat každý centimetr a využití i toho nejmenšího místečka je potřeba několikrát zvážit. Chápeme, že si v bytě nemůžete co do prostoru příliš vyskakovat, ale i přesto máme šikovné řešení, které váš problém s nedostatkem prostoru hravě vyřeší: vestavné skříně! Ty dokážou šetřit s místem, které jim nabídnete, ale zároveň vám dokážou nabídnout spoustu úložného prostoru.

walk-in-closet-slanted-roof-ikea-pax-6-1526932106
walk-in-closet-slanted-roof-ikea-pax-1-1526932106

Kam všude se vestavné skříně hodí?

Vestavná skříň najde své uplatnění v celém bytě. Hodí se jak do ložnice, tak i do předsíně, stejně tak je můžete využít v pokoji vašich dětí nebo třeba v obýváku, kde si jistě najde své čestné místo. Dobrou zprávou je, že si můžete nechat vyrobit vestavné skříně na míru, takže je lze použít i na netypických místech nebo v prostoru, kde je potřeba využít opravdu každičký centimetr.

pp7chjfj-1547836265
diybypassclosetdoors20-1539195759

Do ložnice jasná volba!

Ložnice je místem, kde by se s nábytkem mělo šetřit. Je to prostor, který bychom neměli zbytečně zahlcovat nábytkem, protože by na nás poté působil stísněně a jeho zařízení by nám zabraňovalo v uvolnění a odpočinku. I z tohoto důvodu jsou vestavné skříně do ložnice jasná volba, protože díky svému řešení nijak zvlášť daný prostor nezahltí, ale zároveň vyřeší otázku úložného prostoru. Pokud si v bytě nemůžete dovolit samostatnou šatnu, což je luxus, který si může dovolit jen málokdo, pak je sázka na vestavěné skříně vaší výherní. Můžete do nich ukládat nejen oblečení, ale třeba i ložní prádlo, prostěradla nebo náhradní peřiny a polštáře.

closet-organization-interiors-9-1548714835
closet-organization-ideas-tamsin-johnson-tamarama-030817-222088-1566245668

I v malé předsíni může být vestavěná skříň!

Bytové předsíně nejsou zpravidla příliš velké. Spíše se jedná o jednu z nejmenších částí celého bytu, nepočítáme-li WC a koupelnu. Budete se tomu možná divit, ale vestavěné skříně do předsíně jsou jedny z nejčastějších a nejvíce využívaných. Má to své logické vysvětlení: předsíně nejsou příliš velké a umístit sem další kus nábytku je příslibem ještě většího zmenšení prostoru. Vestavné skříně do předsíně jsou ale uzpůsobené tak, aby si pro sebe neukously zbytečně velký kus koláče a nabídly zde místo pro uložení svršků, deštníků, sezonních čepic nebo rukavic a dalších věcí.

closet-organization-ideas-a-house-in-the-hills-closet-makeover-43-1566321913
closet-organization-ideas-15-rbd-lake-district-master-closet-master-bathroom-1566243517

Foto: Pinterest.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení řešili už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!