Jak vyřešit obývací pokoj s kuchyní v bytě

Pokud žijete v panelovém bytě, možná se stejně jako spousta dalších lidí často potýkáte s otázkou, jak své bydlení zařídit tak, abyste v něm měli vše, co potřebujete a zároveň jste vyřešili nedostatek prostoru, jenž je pro panelákové byty typický. Panelákové byty nejsou co do prostoru zrovna dvakrát vlídné, zvláště pak dispozičně menší byty.

Není se čemu divit, že hledáte způsoby a řešení, jak si (alespoň opticky) zajistit více prostoru, abyste se doma cítili pohodlně a aby na vás celkový prostor působil vzdušně. Jednou z možností, jak otevřít prostor, je spojení obýváku a kuchyně.

Oblíbený trend, který ještě není na ústupu

Velice zajímavou variantou, jak vyřešit obývák s kuchyní v bytě, je jejich vzájemné propojení. Tento trend se objevil před několika lety, kdy doslova zaplavil svět a začal se čím dál častěji objevovat v českých i zahraničních domácnostech. Zlé jazyky sice s oblibou tvrdí, že spojení obýváku a kuchyně již není moderní a že je tento trend na ústupu, pravda je ale taková, že nás ani zdaleka neomrzel. Co kdybychom si teď řekli, jak efektivně propojit obývák s kuchyní?

Ze dvou místností vykouzlete jednu

Obývací pokoj s kuchyní v malém bytě představuje ideální řešení, jak ze dvou původně samostatných místností vykouzlit jednu. Spojením dvou prostorů do jednoho získáte nejen větší, ale i vzdušnější celek, který navíc podpoří vzájemné vztahy – odpadne tak nepříjemné oddělení lidí trávících čas v obývacím pokoji od těch, kteří třeba v kuchyni připravují pokrmy.

Dejte si záležet, ať prostor vypadá uceleně

Až do této chvíle se zdálo, že spojení obýváku a kuchyně má jen samé výhody. Proto pro vás máme i stinné stránky tohoto zásahu do dispozičního řešení vašeho bytu. Pokud se rozhodnete tyto dva odlišné prostory propojit, musíte si dát záležet, aby výsledek působil uceleně – nikoli jako každý pes, jiná ves. Uvědomte si, že z obýváku bude vidět do kuchyně a naopak, proto je potřeba, aby obě místnosti působily dojmem, že k sobě odjakživa patří. Chcete poradit, jak takového výsledku dosáhnout?

1. Zařízení ve stejném stylu

Určitě je na místě sladit zařízení obou interiérů. Nemůžete si obývák zařídit v moderním duchu, zatímco vaše kuchyně bude sladěna do rustikálního stylu. Nevypadalo by to dobře. Vyberte proto jeden styl, který se vám bude líbit jak v kuchyni, tak v obýváku.

2. Pozor na volbu barev

Podobně se to má i s volbou výmalby. Jen si představte, jak by na pohled vypadal třeba zeleně vymalovaný obývák, který by se spojil s modře vymalovanou kuchyní. Jasně, pokud máte rádi výstřednost, asi by se vám taková kombinace zamlouvala, my však doporučujeme vybírat buď stejné, nebo velmi podobné odstíny.

3. Vezměte do od podlahy

Když už budete myslet na stejnou barvu pro výmalbu a vybavíte obě místnosti v podobném stylu, neměli byste podceňovat ani podlahu. Ta totiž stejně jako stěny představuje podstatnou část místnosti. I tady byste se měli snažit podlahovou krytinu sladit.

Foto: Unsplash.com.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!