Dezinfekci plnou chemie už nekupujte. Vyrobte si domácí všestranný přípravek, který využijete od koupelny po kuchyň

Stále více z nás odmítá kupovat chemické prostředky běžně dostupné v obchodech. Ačkoli je pravda, že výběr je opravdu rozmanitý a třeba na úklid koupelny seženete klidně čtyři různé prostředky, pokud se snažíte vyhýbat chemii a dalším látkám, které tyhle produkty obsahují, pak ani seberozmanitější výběr není nic pro vás.

Chcete si dezinfekci vyrobit doma?

Už nejednou jsme vám poradili, co všechno si můžete vyrobit doma – levněji a třeba bez použití chemie, která jak všichni dobře víme, není pro naše zdraví nic extra, přesto se bohužel zcela běžně vyskytuje všude okolo nás. Proč si tedy doma nevyrobit i všestrannou dezinfekci, kterou následně můžete vesele používat při úklidu napříč celou domácností?

Co budete potřebovat?

Na výrobu domácí dezinfekce toho mnoho nepotřebujete, o to více vás určitě následující recept potěší. Nevyjde vůbec draho a navíc budete mít jistotu, že svému zdraví neubližujete. Připravte si:

  • » lahvičku s rozprašovačem
  • » 5 kapiček éterického oleje
  • » 3% roztok peroxidu vodíku

Éterický olejíček vybírejte takový, který vám příjemně voní. My můžeme doporučit takové, které nejen pěkně voní, ale mají i antiseptické vlastnosti – třeba tymián, citronela, eukalyptus nebo levandule.

Postup výroby:

Nic složitého na tom není. Smíchejte obě suroviny, nalijte je do lahvičky a poté používejte k dezinfekci povrchů kdekoli, od koupelny přes kuchyni klidně až po obývák. Lahvičku s domácí dezinfekcí skladujte na místě, které je tmavé.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!