Vydrhněte dlaždice 5krát rychleji. Takto se to dělá v hotelu

Úklid většinou nepatří mezi lidmi oblíbené činnosti. Většina ho považuje za nutné zlo a k velkému úklidu se dlouhou dobu přemlouvá. Pravdou ale je, že aby se vám v domácnosti hezky žilo, uklízet je potřeba. Uklizená domácnost není jen příjemná na pohled z estetického hlediska, ale také z toho hygienického, kdy je vaše domácnost zbavena škůdců a bakterií, jejichž nadbytečné množství by mohlo ohrozit vaše zdraví, například ve formě alergií.

Vyhněte se chemickým přípravkům

Na trhu je dostupné velké množství čistících prostředků, kdy každý je vhodný na jiný povrch nebo místnost v bytě či domě. Nejen, že nákup velkého množství různých chemických prostředků zabírá zbytečně moc místa v prostorech určených na ukládání čisticích prostředků, ale také leze do peněz. Nemluvě ani o vlivu chemických čisticích prostředků na životní prostředí. Chemické přípravky také mohou narušit strukturu dlaždic nebo spárů.

Jak na čištění dlaždic

Pokud se chystáte umývat dlaždice v koupelně, ideální je, když se na to vrhnete ihned poté, co si dopřejete horkou sprchu či vanu. Díky působení horké vody v uzavřeném prostoru bude koupelna plná páry, která z dlaždiček uvolní špínu, takže vám čištění půjde snadněji. Následně obklady omyjte směsí složenou z půl hrnku jedlé sody nebo prášku do pečiva, půl hrnku octa, pěti litrů vody a 6 polévkových lžic citronové šťávy. Tuto směs přelijte do nádoby s rozprašovačem, nastříkejte na obklady a nechte 15 minut působit. Následně přípravek setřete houbičkou, vydrhněte silně znečištěná místa a spáry, opláchněte čistou vodou a dočistěte suchým hadříkem, abyste obkladům navrátili původní lesk.

Foto: Freepik

Ocet jako univerzální čistič

Ocet i jedlá soda jsou pomocníky, které v domácnosti využijete nejen při vaření, ale i při úklidu. Zvládnete jimi umýt kuchyňský dřez i vodovodní baterii. Poslouží vám při odstraňování vodního kamene a úklidu toalety i pračky. Díky tomu, že ocet zbavuje zápachů a má dezinfekční účinky, využijete ho i při mytí lednice a mikrovlnné trouby. Pokud ocet není váš oblíbený čisticí prostředek, můžete ho při čištění dlaždic nahradit čpavkem, kdy dvě lžíce čpavku rozpustíte v litru vody a za pomocí houbičky tímto roztokem omyjete obklady.

Foto: Freepik, zdroj: wikiHow, MyDomaine