Vyrobte si účinný a ekologický osvěžovač WC. Vyjde vás na dvacetikorunu a voní intenzivně a příjemně

Zkuste místo běžného osvěžovače WC podomácku vytvořenou alternativu. Foto: Depositphotos.com

Všichni chceme, aby nám to doma krásně vonělo. Utrácíme peníze za často předražené osvěžovače vzduchu – ať už jsou to vonítka do zásuvky, gelové kuličky, nejrůznější spreje a podobně. Jenže ne vždy jsme s jejich intenzitou spokojeni.

U každého z nás doma jsou místa, kde je na příjemné prostředí kladen o něco větší důraz – možná už chápete, že tím míříme zejména na toaletu, kde se kolikrát dveře netrhnou a právě zde chceme, aby to pěkně vonělo. Jak toho ale dosáhnout?

Osvěžovač vzduchu zvládnete vyrobit sami. A opravdu funguje!

Proč utrácet peníze v drogerii za přípravky, které mnohdy ani nefungují, nebo voní jen chvíli, když si můžete doma za zlomek ceny vyrobit účinný osvěžovač vzduchu, který voní nepřetržitě a dlouho?

Na jeho výrobu budete potřebovat pár skromných ingrediencí, můžete ovlivnit jeho vůni a až si spočítáte, na kolik vás jeho výroba vyšla, osvěžovače vzduchu z obchodu už nikdy neskončí ve vašem nákupním košíku!

Na výrobu budete potřebovat:

  • » 10 ml parfémovaného oleje dle vlastního výběru (100 ml balení se dá koupit v cenách už od 150 Kč)
  • » 40 ml obyčejné vody
  • » 4 bambusové tyčinky (balení po 300 ks tyčinek koupíte za cenu od 250 Kč)
  • » skleničku (například od dětské přesnídávky)

Postup výroby:

Vlastně na tom nic není. Vezměte čistou sklenici, nalijte do ní zmíněné množství oleje, který vám příjemně voní, přilijte vodu, bambusové tyčinky zlomte v polovině (kratší délka stačí a budete jich mít dvojnásobné množství) a vložte je do sklenice. Tu poté umístěte na místo, kde chcete, aby vám to krásně vonělo a pak už se jen těšte z toho, jaká příjemná vůně se line vaším domovem.

Nikol Kolomazníková

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!