Už dávno není pravidlem, že ten, kdo bydlí na vesnici je z nižších poměrů než obyvatel města. Mnoho lidí v dnešní době vyhledává pozemky v příměstských vesnicích za účelem levnějšího a velmi často i kvalitnějšího bydlení, nežli tomu je v rušných městech. A co víc? Aktuální situace s cenami bytů zkrátka jasně nahrává levnější a dost možná i kvalitnější alternativě – bydlení na vsi.

Větší klid

Jedna z výhod bydlení na vesnici je rozhodně znatelně větší klid než v rušných městech. Na vesnici vás nebude ani tolik rušit doprava, pokud zrovna nebydlíte u frekventovanější komunikace. Zažijete snad klidná rána s kávou na terase za zpěvu ptáků někde ve velkoměstě? Nemusíte si ani dělat starosti s parkováním, protože na vesnici nenarazíte na “populární” modré zóny, auto můžete nechat v podstatě kdekoli. Na ulicích potkáte oproti městu méně lidí, je menší kriminalita a celkově vše klidnější a pomalejší než ve vírech velkoměst.

Ahoj sousede!

Další výhodou je určitě to, že se na vesnici většina lidí zná. Proto vám může zpříjemnit den small-talk na ulici. Pokud potřebujete pomoci, víte, na koho se obrátit. Pořádají se různé akce a zábavy, kde můžete zažít se svými sousedy nezapomenutelné chvíle.

Příroda a procházky

Pokud se rádi procházíte a jste milovníci přírody, bydlení na vesnici bude pro vás ta správná volba. Určitě záleží, v jaké vesnici se rozhodnete žít, ale s procházkami nebudete mít nouzi v žádné. Chovatelé pejsků navíc ocení možnost procházek i s jejich miláčky. Můžete po ránu vyběhnout do přírody a nemusíte se prodírat přeplněnými ulicemi měst a hledat nějaké vhodné parky pro běh.

Navíc se na procházku nebo běh nemusíte hodinu připravovat a upravovat svůj vzhled, protože narazíte na mnohem méně lidí, kteří vás stejně pravděpodobně znají.

Soukromí

Sice se ve vesnici všichni téměř znají, ale sousedů má každý minimálně. Proto budete mít více soukromí. Například v létě, kdy se rádi opalujete, nemusíte řešit, zda vás někdo pozoruje nebo vidí.

Ovzduší

Protože ve vesnici je daleko menší provoz, nepřekvapí vás, že i vzduch je na vesnicích čistější a zdravěji se dýchá.

Vše máte “bio”

Na vesnici každý, kdo vlastní dům má většinou i zahradu, kde lze pěstovat svou vlastní bio zeleninu a ovoce. Celá řada vesničanů má také slepice či jiná domácí zvířata. Na vesnici je zkrátka jednodušší si vypěstovat svou zeleninu a ovoce, navíc se často soused rád podělí s tím, čeho má nadbytek výměnou za vaši nadbytečnou zeleninu nebo ovoce.

Není nad to si jít ráno natrhat čerstvá rajčata a okurky a sníst si je ráno společně s domácími vajíčky k snídani.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení řešili už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!