Japonské umění kokedama aneb pěstování rostlin bez květináče

Milujete živé rostliny, ale nelíbí se vám tradiční pěstování v květináčích, které považujete za rušivý element? Tak to zkuste bez nich! Japonské umění kokedama spojuje kouzlo živých rostlin a svobodu v jejich pěstování. Květináče zde nemají místo, vaše domácnost prokoukne originálními dekoracemi, na kterých budete moci oči nechat.

https://www.instagram.com/p/B8lz286n4C2/

Netradiční způsob, jak pěstovat rostliny

Rostliny doma pěstuje každý druhý, jsou krásnou dekorací v domácnosti, dělají naše bydlení útulnější, některé čistí vzduch. Napadlo vás ale někdy položit si na stůl květinu bez květináče, dát jí prostor a svobodu a jednoduše ji pěstovat i bez nutnosti toho, aby kořenila v plastové či porcelánové nádobě? Přesně o tomhle je japonské umění kokedama.

https://www.instagram.com/p/B75j4kLAhQQ/

V čem kokedama spočívá?

Je to vlastně úplně jednoduché a prosté: pěstování rostlin probíhá bez květináčů, rostliny přitom můžete zavěsit, položit na misku nebo ji nechat prostě jen tak. Je to originální a vkusné, věřte, že tohle doma jen tak někdo nemá a vy tak svým hostům můžete doslova vytřít zrak.

https://www.instagram.com/p/B7jygJNnwN0/

Jaké rostliny se na to hodí?

Volba rostlin je v tomto případě klíčová. Nejlépe uděláte, když si pro své pěstování bez květináče vyberete nějakou nenáročnou rostlinku, která bude zároveň dostatečně odolná, aby vaše pokusy o originalitu vůbec přežila. Nutno dodat, že ačkoli budete rostlinu pěstovat jinak, budete se k ní chovat úplně stejně, jako by v tom květináči byla – to znamená, že jí vyberete vhodné místo a budete ji správně dávkovat zálivku.

https://www.instagram.com/p/BwraEKFBq9i/

https://www.instagram.com/p/BwW1LY2Asng/

https://www.instagram.com/p/BvZLWRnFFOu/

https://www.instagram.com/p/Btviu6wDntD/

https://www.instagram.com/p/Bts_e2Mjklk/

Foto: Instagram.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!