Milujete živé rostliny, ale nelíbí se vám tradiční pěstování v květináčích, které považujete za rušivý element? Tak to zkuste bez nich! Japonské umění kokedama spojuje kouzlo živých rostlin a svobodu v jejich pěstování. Květináče zde nemají místo, vaše domácnost prokoukne originálními dekoracemi, na kterých budete moci oči nechat.

Netradiční způsob, jak pěstovat rostliny

Rostliny doma pěstuje každý druhý, jsou krásnou dekorací v domácnosti, dělají naše bydlení útulnější, některé čistí vzduch. Napadlo vás ale někdy položit si na stůl květinu bez květináče, dát jí prostor a svobodu a jednoduše ji pěstovat i bez nutnosti toho, aby kořenila v plastové či porcelánové nádobě? Přesně o tomhle je japonské umění kokedama.

V čem kokedama spočívá?

Je to vlastně úplně jednoduché a prosté: pěstování rostlin probíhá bez květináčů, rostliny přitom můžete zavěsit, položit na misku nebo ji nechat prostě jen tak. Je to originální a vkusné, věřte, že tohle doma jen tak někdo nemá a vy tak svým hostům můžete doslova vytřít zrak.

Jaké rostliny se na to hodí?

Volba rostlin je v tomto případě klíčová. Nejlépe uděláte, když si pro své pěstování bez květináče vyberete nějakou nenáročnou rostlinku, která bude zároveň dostatečně odolná, aby vaše pokusy o originalitu vůbec přežila. Nutno dodat, že ačkoli budete rostlinu pěstovat jinak, budete se k ní chovat úplně stejně, jako by v tom květináči byla – to znamená, že jí vyberete vhodné místo a budete ji správně dávkovat zálivku.

View this post on Instagram

Whew. I was working on our @ourparkonline x @southcentremall #chromayyc art installation yesterday and spent many, many hours in the mall. This is something I normally steadfastly avoid because there are so many energies from so many people that, as a very sensitive person, I find very difficult to keep from taking on. Quick shopping trips are mostly fine, but not always depending on how much energy is swirling around. I wasn't prepared for how spending an entire day there would affect me. I'd been working since 9am and took my first break at 5pm with a cup of tea. That is when it hit me and everything came tumbling down. When I say everything, I mean all the tears. It was sudden and overwhelming. There wasn't any one thing or cause, but everything had built up until I stopped to focus on me. I guess I should have checked in with myself sooner. Southcentre amazingly provided a lounge area for all the artists and I need to get better at taking stopping, taking breaks and breathing. There may be lots of work to do, but no work will be getting done if I get washed away. If you are looking for me today, I might be hiding. I mean taking refuge... actually probably hiding in the atelier as much as I can to recharge. ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Ardisia kokedama Light: 🌤bright indirect Water: 💧💧water well ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ #ardisia #ardisiacrenata #kokedama #yyc #kokedamayyc #ateliersecretkokedama #plantfriends #copines #deco #plantdesign #decor #interiordesign #jardinage #gardening #苔玉 #fleurs #花 #plantparenthood #mindfulness #plantaddict #🌈

A post shared by Kokedama! (@kokedama.ca) on

Foto: Instagram.

Nikol Kolomazníková

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!