Vánoční trendy 2019: I váš stromeček může být „in“

Snad každý, kdo byť okrajově sleduje módní trendy, si zajisté povšiml, že vánoční trendy se rok od roku proměňují. Týká se to především vánočních dekorací, ozdobení samotného stromečku a celkového sladění Vánoc do určitých barev. Jak je na tom rok 2019?

Přírodní materiály jsou hitem

V současné době je čím dál frekventovanějším tématem ochrana přírody, povážlivé změny klimatu a trvale udržitelný rozvoj. A tento trend se odrazil také ve stylu blížících se Vánoc. Opravdovým hitem jsou totiž vánoční ozdoby a dekorace z přírodních materiálů.

Sázkou na jistotu pro rok 2019 jsou proto něžné slaměné ozdoby, ozdoby ze dřeva, ořechových skořápek nebo třeba sušeného ovoce. V neposlední řadě není třeba se obávat ani dalších ručně vyráběných vánočních ozdob, návštěvy oslníte například originálními šitými a háčkovanými skvosty.

Bílá rozhodně nesmí chybět

Ač tomu v posledních letech vrtochy počasí příliš nepřejí, bílá barva k Vánocům zkrátka neodmyslitelně patří. A v případě roku 2019 to platí ještě dvojnásob. Právě bělostná bílá je totiž trendy a měla by převládat při výrobě vánočních dekorací interiéru a v rámci samotného slavnostního zdobení stromečku.

Vánoční stromečky s větvičkami jakoby zasněženými, bělostné skleněné baňky, čistě bílé porcelánové ozdoby, světýlka s diodami v bílém odstínu, šišky s konci nastříkanými bílou či stříbrnou barvou, to vše je to pravé pro letošní svátky.

Nebojte se ani přidat barvy

Přijde vám té bílé příliš mnoho? Zkuste trochu experimentovat. Vždyť ne nadarmo je bílá považována za neutrální barvu, která se skvěle hodí ke kombinaci s dalšími barevnými odstíny. Zatímco v předchozích letech frčela červená, zlatá či zelená, pro Vánoce 2019 dodá tu správnou „šťávu“ fialová a modrá.

Vánoční stromeček v bílém stylu můžete krásně oživit například několika baňkami v sytě fialovém provedení. Nejenže budou zajímavým prvkem, který vynikne uprostřed bělavé záplavy, ale výzdobu navíc dobře oživí.

Foto: Unsplash.com, Pexels.com.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!