Prakticky i útulně zařízená předsíň v bytě

Prakticky i útulně zařízená předsíň v bytě

Předsíň je v bytě velmi často opomíjenou místností, které obyvatelé domácnosti nevěnují tolik pozornosti, kolik by si právem zasloužila. A když říkáme právem, tak to myslíme vážně – předsíň je totiž první místo u vás doma, které vítá každého vašeho hosta. Co záleží na tom, že vyšperkujete svou ložnici nebo si dáte sebevíce záležet se zařízením obývacího pokoje, když si vaši hosté stihnout udělat obrázek už v předsíni, ještě než si zují boty?

A co vaše předsíň? Věnovali jste jejímu zařízení dostatek času, nebo si teď uvědomujete, že za ostatními místnostmi u vás v bytě tak nějak pokulhává? Nezoufejte! My totiž víme, jak zařídit předsíň nejen prakticky, ale i útulně. A do dnešního článku jsme ukryli pár tipů, jak na to.

[easy-image-collage id=2001]

Sázka na jednoduché barvy

Jako první se zaměříme na barvy, které se do předsíně nejvíce hodí. Zapomeňte na extravagantní odstíny, které by sice vzbudily pozornost, ale do tohoto prostoru jsou spíše nevhodné. My vám všemi deseti doporučujeme vsadit na jednoduché barvy, které jsou neutrální a hodí se k nim prakticky cokoli – patří sem tradiční bílá, moderní šedá nebo třeba kávově hnědá. S těmito barvičkami nemůžete nic zkazit, naopak se vám s nimi podaří vykouzlit útulně zařízenou předsíň, která každému padne do oka.

[easy-image-collage id=2002]

Využijete všechen prostor

Bytové předsíně často nemají místa na rozdávání, a proto je zde počítat každičký centimetr. Možná ani vaše předsíň není kdovíjak prostorná, což ale neznamená, že nemůže být zařízená prakticky. Vhodnou volbou jsou předsíňové stěny do malého bytu, které počítají s tím, že si nemůžete co do prostoru příliš vyskakovat, ale na druhou stranu si přejete i tuhle místnost zařídit útulně. Velikost či členění předsíňové stěny vybírejte nejen podle vašeho vkusu, ale i podle dispozic daného prostoru.

[easy-image-collage id=2003]

Dodejte své předsíni dostatek světla

Snad každý ví, že současné moderní bytové interiéry sází na prosvětlený a vzdušný styl bydlení. Co to znamená? Že největší kouzlo spočívá v denním světle, případně v tom umělém, když se denního nedostává. A platí to i pro předsíně. Nemáte-li v předsíni okno, což není v bytech pravidlem, snažte se tento prostor prosvětlit alespoň uměle. Nezapomínejte na dostatek světla, díky kterému nebude ani ta nejmenší předsíň působit stísněně. Pomoci vám mohou i světlé barvy, které dokážou prostor opticky zesvětlit a dodat mu trochu jasu.

[easy-image-collage id=2004]

I dekorace zde mají své místo

Je-li vaším cílem zařízení moderní bytové předsíně, pak byste neměli zapomínat ani na takové detaily, jako jsou například dekorace. I ty zde mají své čestné místo a hrají do karet jak praktickému, tak estetickému zařízení interiéru. Co třeba taková zrcadla? Vždyť bez nich by si předsíň dokázal představit jen málokdo – nejenže se díky nim můžeme zhlédnout v celé své kráse, ale navíc umí malé předsíni opticky přidat pár centimetrů k dobru.

[easy-image-collage id=2005]

Foto: Unsplash.com, Pinterest.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!