Do jakých nemovitostí investovat v roce 2022?

Trh s nemovitostmi zajímá stále více lidí. Cena nemovitostí je v posledních letech neustále na vzestupu. Čím dál více lidí tak v nemovitostech vidí ideální finanční investici. Hledáte-li možnost, jak v dlouhodobém horizontu uchovat hodnotu, jeví se investice do nemovitosti jako velmi dobrý nápad.

Vzhledem k současné situaci, která panuje u nás i na celém světě, je podle některých expertů pravděpodobné, že nemovitosti půjdou s cenami dolů. Kdy jindy do nich tedy investovat, nežli v době, kdy budou k dostání za velmi pěkné peníze? Je na čase se přinejmenším rozhlédnout po trhu.

Vyberte si investičně zajímavou nemovitost

Existuje řada nemovitostí, do kterých můžete investovat. Ne každá ale disponuje investičním potenciálem, proto je dobré si pečlivě rozmyslet, do jakého typu nemovitosti se rozhodnete své peníze vložit.

Investice do rodinných domů

Stále více lidí nachází potenciál v rodinných domcích po rekonstrukci. Trendem několika posledních let je stále se zvyšující zájem o rodinné domy nacházející se v metropolitních prstencích. Důvodem jsou obchody obyvatel z velkých měst, kteří si hledají levnější bydlení a stěhují se z metropole.

Rodinné domy po dobré rekonstrukci se velmi často prodávají pod cenou. Proč? Majitelé bohužel ne vždy dokážou kalkulovat s možným nárůstem cen stavebních prací. Pěkně zrekonstruovaný rodinný domek tak můžete pořídit za slušné peníze.

Investice do investičních bytů

Investice do investičních bytu se někomu může zdát zbytečná, především pak z toho důvodu, že investiční byty nepřináší rychlý výdělek. Pokud nemáte finanční prostředky na to, abyste nemovitost pořídili z vlastní kapsy, pravděpodobně budete žádat finanční injekci od třetí strany. Díky tomu se vidina výdělku může o to prodloužit.

Pokud se rozhodnete investovat do investičního bytu, který dále nabídnete k pronájmu, dejte si záležet, jakou nemovitost kupujete. Zaměřte se zejména na její stav a také na to, za kolik nemovitost budete moci pronajmout.

Investice do chalup

V posledních letech roste zájem o pronájem rekreačních nemovitostí. Tento stále se zvyšující trend pro vás může být inspirací pro investování do chalup a chat. Investice do zrekonstruované nebo původní chalupy je rozhodně zajímavá.

Chalupu nacházející se v turisticky zajímavé destinaci pak můžete pronajímat jak českým, tak i zahraničním turistům. Rekreační nemovitosti určené k pronájmu se dají nabízet po celý rok.

Foto: Pexels.com

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!