Čisté a voňavé WC za pár korun. Vyrobte si domácí voňavé bombičky do toalety. Jedna vyjde na méně než 2 Kč

Všichni jistě chceme, aby to u nás doma na toaletě příjemně vonělo. Právě WC je místem, kde se nejsnáze projeví, s jakou pílí a pečlivostí o svou domácnost pečujeme. A nikdo si přece nechce uříznout ostudu před návštěvou, že jeho toaleta nebude tak úplně v “kondici”, že…

Udržet toaletu nejen čistou, ale zároveň i příjemně voňavou, nemusí být úkol, na jehož splnění budete potřebovat arsenál čisticích prostředků z drogerie. Zkuste to po našem, je to jednodušší, ekologičtější a levnější.

Čistá a zároveň voňavá toaleta

Poradíme vám, jak udržet toaletu v jednom kroku čistou a voňavou zároveň. Máme totiž bezva tip na výrobu šumivých bombiček do WC, které nejen čistí, ale také provoní celou místnost. Jejich výroba je snadná a levná, což je jistě příjemné plus!

Budete potřebovat:

  • » 2 hrníčky jedlé sody
  • » hrníček kyseliny citronové
  • » 10 kapiček esenciálního oleje dle vlastního výběru
  • » silikonové formičky

Postup:

Do misky nasypte jedlou sodu a kyselinu citronovou. Promíchejte a postupně přikapávejte vámi vybraný esenciální olej (doporučujeme například levanduli, mátu nebo citron). Neustále směs míchejte a přikapávejte esenciální olej podle potřeby, aby směs nebyla suchá.

Jakmile bude mít směs takovou konzistenci, aby se s ní dalo pracovat, vezměte si silikonovou formičku a směs do ní natlačte (ideální jsou opravdu malé formičky, například na pralinky apod). Bombičky nechte ve formě schnout alespoň 6 hodin.

Silikonové formičky, které perfektně splní účel. Foto: DX.com

Jak se bombičky používají?

Kdykoli budete chtít toaletu vyčistit, jednoduše vhoďte jednu bombičku do WC mísy. Kyselina citronová začne ve vodě s jedlou sodou reagovat, čímž toaletu zbaví bakterií. Esenciální oleje pak WC i celou místnost krásně provoní.


Při běžné ceně 1 kg jedné sody (40 Kč), 1 kg kyseliny citronové (70 Kč), 10ml lahvičky esenciálního oleje (50 Kč) vychází zhruba 30 g směsi, které odpovídá jedné čisticí bombičce, na cenu pouhé 1 koruny a 80 halířů.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!