Domov ukrývá spoustu míst se zvýšeným výskytem bakterií, o kterých často ani netušíme

Každý z nás chce mít doma krásně čisto a uklizeno. Mnohdy ale i na první pohled dokonale uklizená domácnost ukrývá bakterie, které se zde vesele šíří a radují se z toho, že o nich třeba ani nemáme ponětí. Často se totiž schovávají právě na místech, kde bychom je nečekali.

Myslíte si, že je váš domov perfektně uklizený, čistý a že v něm bakterie nemají možnost k přežití? Pak se jistě budete divit, že se mnohdy ta největší špína nachází na místech, o kterých byste to rozhodně neřekli. Většina lidí je toho názoru, že největším semeništěm bakterií a jiných potvor je záchodové prkénko. Co když vám ale řekneme, že to vlastně není pravda?

Bakterie jsou i tam, kde byste je nečekali!

Bakteriím a dalším nezvaným potvorám mnohdy stačí málo k tomu, aby si u nás doma vytvořily podmínky potřebné k veselému množení a přebývání. Nikdo ale doma bakterie nechce, protože nám mohou nepěkně zkomplikovat život a způsobit nejeden zdravotní problém.

Klávesnice a dálkové ovladače

Jsou to věci, které používáme dnes a denně, ale pokud dojde řeč na jejich čištění, sklopíme hlavu a přiznáme, že je čistíme jen velmi málo, nebo že je dokonce nečistíme vůbec. A to je chyba, protože právě na klávesnici nebo na dálkovém ovladači se to bakteriemi jen hemží.

Houbička na nádobí

Houbička na nádobí poskytuje bakteriím naprosto perfektní podmínky k tomu, aby se spokojeně množily a hrozily nám zdravotními potížemi. Houbička nám slouží k tomu, abychom s její pomocí vyčistili špínu z nádobí, jenže všechna ta špína pak na houbičce zůstává, protože jí drtivá většina lidí nečistí.

Klíče

Ano, i klíče patří na seznam věcí, na kterých najdete obrovské množství bakterií. Jen si uvědomte, kam všude je během dne položíte nebo kam je strčíte. Někdy vám i spadnou na zem, i tam je bakterií více nežli dost.

Povlečení

V ložnici odpočíváte nejen vy, ale společně s vámi i desítky a stovky bakterií, o kterých sice nevíte, ale ony vědí o vás. Ukrývají se v povlečení, matracích i dekách, zkrátka ve věcech, do kterých po náročném dni s nadšením ulehnete. Jen si představte, jak na vás bakterie přelézají, když se večer zachumláte pod peřinu…

Foto: Pixabay.com, Pexels.com, Unsplash.com.

Nikol Kolomazníková

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!