Jak levně zútulnit koupelnu v pronájmu?

Bydlení v nájmu přináší mnohé výhody. Vyberete si byt k pronájmu a bydlíte. Poskytuje vám velkou volnost a flexibilitu. Pokud se rozhodnete bydliště změnit, učiníte tak poměrně rychle a bez problémů.

Nájemní byt má však i nevýhody. Největší nevýhodou u zařízených bytů zpravidla bývá nemožnost úprav. A pokud už majitel nějaké úpravy dovolí, vynaložené peníze investujete do cizího. Jak tedy přizpůsobit koupelnu svému vkusu za minimum peněz?

Zvolte výrazný sprchový závěs

Pokud ve vašem bytě není sprchový kout nebo vana s pevnou zástěnou, budete odkázáni na sprchový závěs. Zejména v malé koupelně tvoří závěs výraznou dominantu. Vyvarujte se tedy fádních barev a obvyklých motivů. Zvolte závěs, který vás nějakým způsobem vystihuje. K závěsu pak doladíte doplňky.

[easy-image-collage id=1471]

Textil dodá pocit zabydlenosti

Základním koupelnovým textilem jsou samozřejmě ručníky a osušky. Pokud nemáte to štěstí, že vám rodiče ručníky střádali do výbavy, zpravidla se nákupu nových nevyhnete. Zapátrejte na internetu nebo ve velkých řetězcích s nábytkem a bytovými doplňky. Zajímavé kousky za příznivé ceny najdete opravdu na každém rohu.

[easy-image-collage id=1475]

Ručníky volte v příjemné barvě tak, aby ladily se závěsem. Můžete zvolit několik barevných kombinací a občas obměňovat. Zajímavě vypadá osuška v dominantním barevném tónu a ručník s žínkou v barvách doplňkových. Nebojte se jít ani do kontrastu.

Dopřejte si koupelnovou rohožku

Možná má vaše koupelna podlahové vytápění, ale stejně si dopřejte možnost vykročit z vany nebo sprchy na rohožku. Měkká rohožka s delším vlasem je nejen příjemná, ale dodá koupelně útulnost a pocit pohody. Při výběru opět dbejte na celkové barevné ladění koupelny včetně koupelnového závěsu.

Pohrajte si s detaily na doplňcích

Máte na koupelnovém závěsu motiv mořských živočichů? Pak zkuste celou koupelnu ladit do námořnického stylu. Vybrali jste si motiv kočičky, pejska nebo prasátka? Jeďte na vlně domácích zvířátek, farmářských motivů.

[easy-image-collage id=1476]

Zvítězil na závěsu přísný geometrický vzor? Zkuste doladit ve stylu funkcionalismu. Černá a bílá bude sázkou na jistotu. Zubní kartáčky, kelímky, háčky na ručníky, koupelnové samolepky, hřebeny, to vše skýtá prostor pro vaši nekonečnou kreativitu

Vpusťte do koupelny přírodu

Nevadí, že nemáte v koupelně okno. Příroda nejsou jen živé květiny. Zkuste použít třeba zajímavý samorost ze dřeva. Jeho pořizovací náklady jsou mizivé, pokud si ho najdete na procházce v lese. Stačí dřevo ošetřit nátěrem, aby vydrželo ve vlhkém prostředí, a přírodní dekorace je hotová.

Velmi útulně a efektně zapůsobí třeba kámen volně položený vedle vany. Tyto dekorace jsou navíc nejen krásné, ale prakticky bezúdržbové.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!