Jak vybrat postel pro zdravý spánek

Jak vybrat postel pro zdravý spánek

Také se už pár minut po probuzení nemůžete dočkat, až večer zase ulehnete do měkoučké postele a necháte si zdát něco krásného? Přistihnete někdy sami sebe, jak si během dne představujete, jak zachumlaní až po uši lenošíte a nabíráte síly? Postel je dominantním a nejvýraznějším prvkem ložnice. Jak se pozná taková, díky které se vyspíte dorůžova?

Postel by měla být v první řadě pohodlná, aby se vám na ní dobře spalo, aby vám zajistila dostatečnou oporu páteře a vy jste se ráno místo zarmouceného výrazu ve tváři probouzeli plní elánu a s úsměvem na rtech. Stejně tak je ale důležitý i design postele, je to ozdoba místnosti a když nás nadchne svým vzhledem, o to více se do ní budeme těšit.

Vyspěte se dorůžova: jak vybrat postel pro nejsladší sny?

Vyberte pro sebe vhodné rozměry

Základním předpokladem je, aby vám postel seděla svými rozměry. Je logické, že na posteli, ze které vám budou čouhat nohy, se asi moc dobře nevyspíte. Jednolůžka mají standardní rozměr 90×200 cm, dají se pořídit postele pro jednoho o rozměru 140×200 cm. Dvoulůžka se  prodávají v rozměru 160×200 cm nebo 180×200 cm, což je oblíbenější varianta. Pro vysoké jedince se prodávají postele s prodlouženou délkou, postel pak může mít i 240 cm na délku.

Vyspěte se dorůžova: jak vybrat postel pro nejsladší sny?

Jak se to má s výškou?

Velmi důležitá je výška postele, ačkoli na tento údaj mnoho lidí nebere zřetel – a to je chyba. Výška lůžka totiž zásadně ovlivňuje, jestli se vám bude z postele dobře vstávat nebo do ní ulehat. Optimální výškou je 50 cm, v kombinaci s matrací pak lze dosáhnout výšky 50-65  cm. Nejmenší doporučená výška lůžka je 30 cm – kvůli chladu a také prachu od podlahy.

Vyspěte se dorůžova: jak vybrat postel pro nejsladší sny?

Konstrukce by měla být odolná a stabilní

Nedílnou a neméně důležitou součástí postele je její konstrukce.  Zde si dovolíme apelovat na její kvalitu, protože pouze kvalitní konstrukce, která je odolná, pevná a stabilní, dokáže zaručit, že se lůžko po několika týdnech či měsících nerozviklá, že nezačne vrzat nebo se neobjeví nějaký jiný problém. Opravdu kvalitní české postele si můžete vybrat na www.nove-spani.cz.

Foto: Unsplash.com.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!