Konec občůrávání okrasných stromů a květin ve vaší zahradě. Psí pisoár je řešením

Pokud máte psa, kterému patří celá zahrada, zajisté řešíte potíže s jeho čůráním. Psi si totiž velmi rádi značkují své teritorium, a vaše květiny nebo stromky to pak stojí život. Psí moč je bohužel pro většinu okrasných květin i stromů totiž toxická. Řešení vám ale může nabídnout skvělý vynález, totiž psí pisoár. 

Jak to funguje?

Asi jste si při procházce se psem všimli, že mají na značkování velmi rádi patníky a sloupy. Takové prostory si každý pes hned spěchá přivlastnit. Proto má i psí pisoár tvar sloupku. V dřevěném hranoly jsou otvory, ve kterých se zachytí malé množství moči. Tím se stane pro psa neodolatelným pro další značkování.

Pach zachycený v pisoáru díky sytému otvorů nesmyje ani déšť nebo vítr. Uvnitř produktu se totiž nachází malá nádobka, která zachytí drobné množství moči. Do zahrady je ideálním řešením dřevěný pisoár, který nebude nijak vyčnívat a neubere na kráse vaší zahrady.

Kam ho umístit?

Pokud máte větší zahradu, pravděpodobně nebude stačit pisoár jen jeden. Pes si potřebuje vyznačit celé své území. Když chcete od psí moči ochránit konkrétní záhon nebo dětské pískoviště, umístěte ho poblíž těchto míst tak, aby vás neobtěžoval.

Záleží však vždy na konkrétním psovi. Některému stačí umístit dva pisoáry do rohů zahrady a nic jiného vám neobčůrá. U jiného pejska budete muset trochu více přemýšlet, kam mu pisoár umístit.

Instalace je zcela jednoduchá. Stačí, aby si pes pisoár jednou označil a od té doby už pro něj bude zachycený pach lákadlem pro další značkování. Nejjednodušší je vzít pejska poprvé na vodítko a přivést ho přímo k pisoáru. Ten si ho označí a vše už bude fungovat úplně samo.

Foto: Shutterstock

Uplatní se i ve městech

Existuje však řešení i do měst. Není zrovna příjemné, když jste v parku a zrovna to místo, kde by si vaše děti rády hrály, před chvílí označkoval pes.

A netýká se to jen zelených ploch, psi pravidelně občůrávají i fasády domů, sloupy se semafory nebo odpadkové koše. Pro tento problém lze najít řešení v podobě betonových pisoárů, které lze umístit kamkoli ve městě a díky odolnému provedení vydrží bez údržby dlouhou dobu.

Psí pisoár možná uvítáte i bez vlastního pejska

Tento vynalézavý produkt je tu i pro ty z vás, kteří sice nemají psa, ale jejich předzahrádka trpí návštěvami kolemjdoucích čtyřnohých přátel. Jestliže vás trápí třeba označkovaný plot, umístěte poblíž psí pisoár a psi budou rozhodně raději čůrat na něj.

Foto: Shutterstock, zdroj: Somerzby