Vyrobte si domácí gel na praní za pár korun. Vejdete se do pětikoruny za 1 litr

Hospodyňky se při praní prádla dělí na dvě poloviny: na ty, které používají sypký prací prášek a na ty, které dávají přednost gelu. Pokud patříte mezi ty, které na praní prádla používají gel, pak jste tady správně.

Když zrovna není akce, gely na praní nejsou zrovna nejlevnější. A i při té akci to není žádná sláva, pořád jsou to peníze, které nerostou na stromech. Chtěli byste ušetřit? Můžete! Gel na praní si totiž můžete vyrobit doma za zlomek ceny.

Foto: Unsplash.com

Domácí gel na praní za pár korun

I když jste možná až do této chvíle neřešili, kolik gel na praní stojí a kolik za něho měsíčně/ročně utratíte, když vám prozradíme, že si doma můžete vyrobit prací gel za cenu 5 Kč za 1 litr, možná vás to donutí zamyslet se, že jste vlastně utráceli zbytečně.

Domácí gel na praní navíc neobsahuje žádné prostředky, které by třeba mohly dráždit kůži, oči nebo dýchací cesty. A výroba trvá jen chviličku!

Na výrobu budete potřebovat:

 1. 1x mýdlo na praní
 2. 300 g práškové sody na praní
 3. 15 – 20 kapek esenciálního oleje
 4. 10 litrů vroucí vody

Postup výroby:

 1. Mýdlo nastrouhejte najemno.
 2. Nasypte ho do litru vroucí vody a rozmíchejte.
 3. Jakmile se mýdlo rozpustí, přidejte sodu a opět promíchejte.
 4. Po rozpuštění přilévejte zbytek vroucí vody.
 5. Nechte trochu zchladit a přidejte esenciální olej.
 6. Promíchejte a nechte stát 24 hodin.
 7. A je to, připraveno k použití.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!