Myčku můžete vyčistit i bez použití chemických tabletek

Myčku můžete vyčistit i bez použití chemických tabletek

Myčka nádobí je velice oblíbený pomocník v domácnosti, díky kterému si můžeme ušetřit spoustu práce i cenného času. Spoléháme na ni, že s její pomocí bude naše nádobí dokonale čisté. Ne vždy tomu ale tak skutečně je.

Pokud si všimnete, že vám nádobí z myčky vychází špinavé, chybí mu lesk a mnohdy se objeví nějaká ta skvrna, pak to značí o jediném: myčka potřebuje vyčistit.

Čistota myčky by měla být na prvním místě

Pokud máte doma myčku nádobí, určitě někdy uděláte to, že jdete a vezmete si přímo z ní například příbor nebo sklenici, ze které se pak napijete. Spoléháte se totiž na to, že je nádobí z myčky dokonale čisté. Pokud ale není čistá vaše myčka, nemůže být perfektně čisté ani vaše nádobí.

Čistota myčky by proto měla být vždy na prvním místě, protože jedině čistá myčka rovná se čisté nádobí. Pamatujte na to, až si příště vezmete třeba příbor a vložíte si ho do úst…

Myčku můžete vyčistit i bez použití chemických tabletek

Většina lidí čistí myčku s pomocí chemických tabletek

Není nic jednoduššího, nežli do myčky hodit jednu tabletku a nechat ji svému osudu, že ano? Takhle to totiž dělá většina lidí. Koupí si v obchodě speciální čisticí tabletky a neřeší, že jsou nadupané chemií. A přitom lze myčku vyčistit i jinak – šetrněji, ekologičtěji a bez použití chemie.

K čisté myčce potřebujete jen jednu surovinu

Možná vás to překvapí, ale čisté myčky můžete dosáhnout za použití jen jedné jediné suroviny. Nevěříte? Tak to schválně zkuste a můžete nám potom dát vědět, jestli to vážně fungovalo. A my víme, že ano!

Vše, co k vyčištění myčky ekologičtější cestou potřebujete, je kyselina citronová. Dá se pořídit v menších i větších baleních, v těch větších pak logicky vyjde levněji a určitě se vyplatí mít ji doma po ruce, protože lze využít i při jiných věcech, nežli jen při čištění myčky.

Myčku můžete vyčistit i bez použití chemických tabletek

Jak na to?

Vlastně na tom nic není. Stačí nasypat cca 250 gramů kyseliny citronové na dno vyprázdněné myčky a tu poté pustit na program s co možná nejvyšší teplotou. Proces v myčce se pak o všechno postará za vás a jakmile skončí, bude vaše myčka krásně čistá a připravená k dalšímu použití.

Foto: Pexels.com, Pixabay.com, Shutterstock.com.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!