Na zvířecí chlupy skvěle funguje koště s igelitovým sáčkem

Většina lidí, co má doma chlupatého mazlíčka, se potýká s občasným línáním zvířete. V průběhu roku může jít o několik období, některým zvířatům však padají postupně chlupy celý rok. Zvířátka sice nade všechno milujeme, ale chlupy v domácnosti nikdo mít nechceme. Takže řada z nás svádí neustálý boj s chlupatým oblečením, podlahou a nábytkem. Jak nejefektivněji zatočit se zvířecí srstí?

Válečky a lepící pásky na oblečení

Mazlíte se s vaším zvířecím kamarádem a najednou jste celý od chlupů. A nejlépe, když jdete do práce, do školy nebo někam na návštěvu. Vždy mějte po ruce lepící válečky, díky kterým se chlupů zbavíte. Pokud nechcete kupovat papírové válečky stále dokola, pořiďte si omyvatelný váleček. Vydrží vám několik let na nesčetně moc použití. Pokud zrovna nemáte váleček, vezměte si na pomoc lepící pásku.

Praní prádla a zvířecí chlupy

Praním prádla se většinou nezbavíme chlupů na 100%. V tomto případě pomůže rozhodně sušička. Pokud máte doma zvířecího mazlíčka a nemáte sušičku, zauvažujte o ní. Díky jejímu systému sušení se prádlo zbaví většiny žmolků, chlupů i vlasů.

Robotický vysavač

V případě, že máte zvíře často doma, pořiďte si robotický vysavač. Je to nejúčinnější zbraň v boji proti chlupům, vlasům a vlastně všem nečistotám. V současné době se většina vysavačů dá ovládat na dálku z mobilního telefonu. Takže ho můžete pustit kdykoliv a odkudkoliv. Nastavení pravidelného vysávání v určitou hodinu vám také ušetří trápení v boji s odpadlou srstí.

Zdroj: YouTube

Mikrotenový sáček na koště

Mnoho lidí si nepořizuje robotické vysavače nebo jiné pomocníky pro domácnost a vystačí si s koštětem. S tím je to však neustálý boj, protože se část chlupů a vlasů namotává na štětiny koštěte. Zkuste koště vložit do mikrotenového sáčku nebo igelitové tašky. Pevně ovažte kolem nástavce koštěte. Takto krásně smetete veškerý nepořádek, chlupy, vlasy a jiný prach aniž by se vám nalepily na násadu koštěte.

Foto: Shutterstock, zdroj: DogLab, YouTube