Nenechte se napálit podvodnými prodejci dřeva. Mohlo by vás to přijít draho

Spousty lidí, kteří mají možnost přitápět si tuhými palivy chtějí ušetřit za vysoké ceny energií. Tím, že vzrostla cena elektřiny a plynu, došlo ke zvýšení ceny tuhých paliv. Bohužel někteří prodejci těchto změn využívají až příliš. Jak si vybrat správného prodejce sypaného dřeva a nenechat se napálit?

Představte si, že si objednáte od nějakého prodejce určité množství dřeva. Cenu a množství si dohodnete po telefonu. Prodejce dodá dřevo se zpožděním a ještě vám navýší cenu, protože tvrdí, že je dřeva málo a cena za tu dobu vzrostla. Dřevo vám přiveze, ale v mnohem menším množství než jste se dohodli. Vy jste ale na dřevo čekali opravdu dlouho a potřebujete se zásobit na zimu. Dost lidí potom v takové situaci kývne, vše zaplatí a prodejce si pak mne ruce, jak vás napálil. Pojďte se podívat na několik triků, jak si zajistit kvalitního dodavatele dřeva.

Ověřte si dodavatele

Vždy si ověřujte dodavatele, od kterého nakupujete. Na internetu se můžete podívat na mnoho hodnocení buď na heureka.cz, na google.cz nebo na firmy.cz. Lidé vám tu napíšou zkušenosti s firmou a vy víte, co můžete očekávat.

Preferujte písemnou komunikaci

Chcete kontaktovat vybraného dodavatele a domluvit se s ním na ceně, množství a termínu dodání? Vždy volte elektronickou formu komunikace. Máte tak jistotu, že všechny informace zůstanou zdokumentované a máte tak písemný důkaz o dohodě. Objednávku nebo cenovou nabídku si v každém případě nechte potvrdit elektronicky. Tak se vyhnete situaci, že by vám prodejce nečekaně navýšil cenu.

Foto: Freepik

Zkontrolujte si dovezené množství dřeva

Jakmile k vám přijede dodávka se dřevem, ověřte si, že opravdu obdržíte objednané množství. Je to velmi jednoduché. Přeměřte si kontejner metrem. Změřte vnitřní strany kontejneru a jednotlivé cifry mezi sebou vynásobte. Tak dostanete objem kontejneru. Nejlepší je, řídit se touto radou: Je-li objem kontejneru mnohem menší než objednané množství sypaného dřeva, buďte si jisti, že vám nedodali dohodnutý objem tuhého paliva.

Foto: Shutterstock, zdroj: drevostavitel