Oblíbené pokojovky našich babiček rozzáří i moderní domácnosti

Oblíbené pokojovky našich babiček rozzáří i moderní domácnosti

Vzpomínáte si na dobu, kdy jste jezdili k babičkám na prázdniny? Pokud si vzpomínáte na dny, kdy jste s babičkou trávili celá odpoledne, možná si pamatujete i na pokojové rostliny, které se nacházely v babiččině domácnosti. Abychom vám trochu připomněli dětství, vybrali jsme oblíbené pokojovky našich babiček, které však mohou ozdobit i současnou moderní domácnost.

Babičky si byly moc dobře vědomy, že pokojovky krásně rozzáří a zpříjemní domácnost a krapet také zútulní. Moc dobře věděly, že květiny jako takové čistí vzduch v interiéru, a tak měly květin všude habaděj. Do skupiny “oblíbené pokojovky” se však zařadily jen některé květiny.

Vánoční kaktus

Jednou rostlinou z oblíbených pokojovek je vánoční kaktus, který nasazuje poupata obvykle už začátkem podzimu. Je ovšem krásný po celý rok, není to typická vánoční květina, i když to má ostatně ve svém názvu. Vánoční kaktus potřebuje ke svému spokojenému životu vlhkou půdu a spíše chladnější prostředí, nebojte se ho nechat třeba na chodbě a zalévejte ho klidně jen jedenkrát týdně maximálně.

Oblíbené pokojovky našich babiček rozzáří i moderní domácnosti

Voděnka, asparágus nebo helxine rozzáří i dnešní domácnost

Kromě vánočního kaktusu milovaly naše babičky i rostliny jménem asparágus, dále také voděnku nebo třeba rostlinu zvanou helxine. Právě to jsou ostatně rostliny, které dokážou potěšit nejen na duši, ale hlavně dokážou potěšit naše tělo, protože mu prospívají zejména tím, že čistí vzduch v interiéru.

K dalším oblíbeným pokojovkám našich babiček patří také kamélie, gardénie nebo voskovky, kterým však nesvědčí neustálé otáčení nebo přenášení či velká změna světelných podmínek. To ostatně nesvědčí ani fíkusům, což je rostlina, kterou babičky měly také v oblibě.

Z oblíbených rostlin, které snášely dobře teplo, lze vypíchnout třeba bromélie nebo kapradiny či krásné fialky, které dodnes mívá leckdo na okenních parapetech. Atraktivní jsou hlavně takové fialky, které mají žíhané zbarvení.

Foto: Shutterstock.com

Jsem nezávislý žurnalista a také závislý kutil a pěstitel. Vše, co se kolem domu šustne a stojí za pár slov rád prostřednictvím písmenek sdílím se čtenáři. Rád poradím s financemi, hypotékou, ale i se stavbou domu.