Na okurky zkuste přírodní kopřivové hnojivo. Překvapí vás bohatá úroda

Na okurky zkuste přírodní kopřivové hnojivo. Překvapí vás bohatá úroda

Pěstování okurek je v plném proudu. Možná i vy na své zahrádce svědomitě pečujete o záhonek s okurkami a těšíte se na první šťavnatou úrodu. Ačkoli se na první pohled zdá, že na pěstování okurek nic není a že jim stačí jen pravidelná zálivka, případně ochrana proti slimákům, i okurky – stejně jako kterákoli jiná plodina – si zaslouží naší péči a pozornost.

Zapomeňte na kupovaná hnojiva

Kromě zálivky či ochrany proti slimákům, kteří s oblibou chodí okurky okusovat, je potřeba zajistit této vesele zelené zelenině také hnojivo. Přitom vůbec není nutné používat to, které běžně pořídíte v obchodě. My totiž máme recept na super přírodní hnojivo, které skvěle funguje a přitom vás nevyjde vůbec draho.

Pěstujete na zahradě okurky? Dopřejte jim kopřivové hnojivo

Jak si vyrobit kopřivové hnojivo?

Celé tajemství spočívá v kopřivách a v hnojivu, které z nich můžete poměrně snadno vyrobit. Na kopřivy se většina z nás dívá jako na nežádoucí plevel, málokdo si ale uvědomí, že nám toho kopřivy mohou hodně nabídnout – minimálně pokud jde o okurky, které nadšeně pěstujeme.

Kopřivy nasbírejte, natrhejte nebo nasekejte na menší kousky a zalijte horkou vodou. Poté nechte v nádobě několik dní louhovat, kopřiv si přitom během této doby vůbec nemusíte všímat. Nádobu umístěte ideálně na slunné místo a počkejte, než se začne na povrchu tvořit pěna. Tehdy je kopřivové hnojivo hotovo a připraveno k použití.

Jak často okurky hnojit?

Velmi důležitá otázka je, jak často okurky na záhonku kopřivovým hnojivem potěšit. My doporučujeme hnojit okurky klidně i několikrát do měsíce. Kopřivové hnojivo je přírodní a úrodě tedy nikterak neublíží.

Foto: Unsplash.com, Shutterstock.com.

Nikol Kolomazníková

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!