Paletový nábytek je hitem. Vyrobit si z něho můžete i plnohodnotnou postel

Paletový nábytek je hitem! Co všechno si lze z palet vyrobit?

Sledujete dění ve světě bydlení? Znáte nejnovější trendy? Pak jistě víte, že hitem ve světě bydlení je paletový nábytek, který si lze vyrobit poměrně snadno svépomocí. Stačí k tomu palety, šmirgl papír, pár šroubků, vrtačka a barva, se kterou palety natřete. I když toho nepotřebujete mnoho, nabízí se otázka, jaký konkrétní nábytek je možné z palet vyrobit.

Lavičky, stolky i postele

Z palet si lze sestavit různé kusy nábytku. Nejčastěji se z nich stluče postel, která se později doladí vyšší matrací a množstvím polštářů. Také se z palet sestavuje konferenční stolek. Pokud bude sídlit v obývacím pokoji, bývá často doplněn o kolečka, aby byla manipulace s ním snazší. Jestli však má místo na zahradě, kolečka nejsou v tomto případě třeba.

Kromě zmíněných kusů nábytku, které lze vytvořit z palet, lze z palet vyrobit také lavičky nebo křesla. Aby bylo sezení na nich pohodlné, dodají se na ně jen podsedáky nebo polštáře, které zajistí dostatečný komfort.

Jak si vyrobit křeslo z palet

Co budete potřebovat:

  • tři kusy palet
  • šmirgl papír
  • barvu
  • lak
  • vrtačku/kladivo
  • hřebíky/šroubky

Jak na to:

  1. Nejdříve si očistěte palety. S pomocí šmirgl papíru hravě odstraníte třísky a starý lak, respektive starý nátěr.
  2. Poté jednotlivé palety natřete barvou. Barvu volte dle libosti. Po zaschnutí barvy nezapomeňte palety natřít lakem, aby se dodal nábytku ten správný vzhled.
  3. Následuje sešroubování jednotlivých palet. Dvě palety budou na sobě, třetí bude tvořit opěrák. Podle toho to také sešroubujte/spojte.

Tip: Aby bylo zajištěné stoprocentní pohodlí, ušijte si podsedák nebo si ho kupte společně s polštářky. Bez nich nebude sezení tak komfortní, jak se ostatně výše zmiňovalo.

https://www.instagram.com/p/B8rnpk_H30O/

https://www.instagram.com/p/B6CIfItFgR-/

https://www.instagram.com/p/B8PK5QJAj2b/

https://www.instagram.com/p/B63gbdEHabK/

https://www.instagram.com/p/B5rBVbvl2sM/

https://www.instagram.com/p/B8rj5SCgMWz/

https://www.instagram.com/p/B8rPTIrAkvk/

Foto: Unsplash.com, Pixabay.com, Instagram.

Má práce je zároveň mým koníčkem. Psaní článků však není mým jediným hobby. Miluji také sport, čtení a turistiku, respektive cestování obecně. Ve volném čase se věnuji seberozvoji, jelikož vím, že pořád je co se učit.