Proměňte domácnost dle oblíbených stylů ve světě bydlení

Proměňte domácnost dle oblíbených stylů ve světě bydlení

Jaký styl bydlení preferujete? V jakém stylu bydlení žijete nebo byste chtěli žít? V dnešní době se na nás ze všech stran valí celá řada stylů, do nichž lze zařídit své bydlení. Liší se zejména doplňky, nábytkem, liniemi nebo rozmístěním konkrétních prvků. Podívejme se na několik nejznámějších stylů bydlení, do nichž si lze zařídit domácnost. Který se vám zalíbí nejvíce?

Anglický styl bydlení

V poslední době je velice oblíbený anglický styl bydlení, který se však někomu může jevit jako příliš kýčovitý. I když je anglický styl bydlení inspirován venkovem a přírodou, stejně se v takových domácnostech ctí i jistá dávka luxusu. Obrazy jsou často obklopeny masivními rámy a celkově zaujímají značný prostor. Zdi bývají v anglickém stylu zdobeny tapetami, které nejsou v klasických českých domovech v posledních letech příliš k vidění. Nábytek je zásadně dřevěný a ideálně masivní. Typické jsou masivní stolky z dubového dřeva.

Součástí anglického stylu jsou velké krby uprostřed místnosti, jež mají opravdu masivní krbovou římsu.

Mexický styl bydlení

Svou domácnost si můžete zařídit i do mexického stylu bydlení. Pro tento styl bydlení je typický opět především masivní, výrazný nábytek a také vyřezávané stoly a samozřejmě pestré barvy. V případě mexického stylu vsaďte na barevné sklo, ideální jsou modré a zelené odstíny.

Kromě jiného jsou typické i kaktusy a doplňky v podobě svíček nebo pletených košíků.

https://www.instagram.com/p/BC11ZyLwIgY/?hl=cs

https://www.instagram.com/p/BDo4jncQIp0/

https://www.instagram.com/p/BDdvtVAQIlM/

Skandinávský styl bydlení

I přes to, že skandinávský styl je pojem známý už dobrých 60 let, stále hovoříme o moderním a velice vkusném trendu v bydlení. Skandinávský style je specifický především svým přirozeným a minimalistickým vzhledem. Kvalita provedení nábytku je v případě skandinávského stylu vždy nad kvantitou, tedy množstvím nábytku v interiéru. Využívají se hlavně bílé odstíny a světlejší pastelové barvy.

Co se provedení týče, jasně vedou přírodní materiály, jako je dřevo nebo tkaniny. Z motivů se preferují pruhy či puntíky nebo také květiny. Co je pro skandinávské bydlení typické? Jednoznačně velká okna, která pouští do interiéru obrovské množství světla …  To však nesmí být zastíněno bujnými závěsy.

Toskánský styl

Jste milovníky přírodních barevných tónů, tedy odstínů žluté, hnědé nebo béžové? V takovém případě se zamilujete do toskánského stylu. U toskánksého stylu bydlení hrají hlavní roli doplňky, ke konečnému perfektnímu vzhledu přispívají i rustikální prvky. Pokud bychom měli zmínit oblíbené materiály, zmínili bychom hlavně tmavé neopracované dřevo, cihly a taktéž kámen.

Foto: Instagram, Shutterstock.com.

Má práce je zároveň mým koníčkem. Psaní článků však není mým jediným hobby. Miluji také sport, čtení a turistiku, respektive cestování obecně. Ve volném čase se věnuji seberozvoji, jelikož vím, že pořád je co se učit.