Vyrobte si sprej proti zamlžování zrcadel v koupelně

Foto: Pexels.com

Už se vám někdy stalo, že se zrcadlo v koupelně celé zamlžilo, během toho, co jste se sprchovali nebo si dopřávali zaslouženou koupel ve vaně plné horké vody? Jasně, tuhle situaci zažil snad úplně každý. Je otrava poté ručníkem zrcadlo utírat, abyste vůbec viděli svůj odraz, že?

Zatímco jste netrpělivě drhli zamlžené zrcadlo, abyste se na sebe mohli podívat, určitě vám hlavou proběhla myšlenka, jestli se tomu dá nějak předejít. A víte co? Skutečně dá!

Foto: Pixabay.com

Sprej, který zabrání zamlžování zrcadel

Kdybychom vám řekli, že zamlžování zrcadla v koupelně během koupání nebo sprchování skutečně můžete zabránit, věřili byste nám? Můžete si totiž vyrobit sprej, který vás vyjde na pár haléřů, ale svou funkčností vám zaručeně vyrazí dech.

Na výrobu budete potřebovat:

  • ocet
  • horkou vodu

Postup:

Výroba spreje proti zamlžování zrcadel je stejně tak jednoduchá, jako recept samotný. Stačí totiž 200 ml horké vody smíchat s jednou polévkovou lžící klasického octa, který má doma snad úplně každý. Směs poté nalijte do sprejovky (dá se koupit v obchodě, nebo lze použít nádobu, která vám doma zbude po vypotřebování jiného přípravku).

Jak to celé funguje?

Aplikování spreje na zrcadla rovněž není žádná věda. Stačí totiž zrcadlo směsí octa a vody postříkat a poté setřít. Aby na zrcadle nebyly šmouhy, které by nejednu hospodyňku jistě rozčilovaly, lze jej suchým hadříkem vyleštit.

Výhodou je, že stačí jedna aplikace na zrcadlo a efekt vydrží i několik týdnů. Jakmile opět zjistíte, že se zrcadlo mlží, stačí celý proces zopakovat.

Nikol Kolomazníková

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!