Staré mobily nevyhazujte. Někdo vám za ně může nabídnout velké peníze

Pamatujete si na spolehlivé staré tlačítkové mobily? Máte ještě nějaký takový telefon doma a chystáte se ho vyhodit? Pak si před tím než ho vyhodíte zjistěte, zda by se nedal prodat za dobrou cenu. Staré mobily totiž mohou překvapit a vydělat vám balík peněz.

Na mobilu záleží

Poslední dobou totiž cena starých telefonů začala výrazně stoupat. Koukněte se na půdu, do komory, či tam, kde máte uchované věci staré a ze spíše citového důvodu si je necháváte. Třeba tam najdete poklad v podobě starého telefonu.

Sběratelé si momentálně zvláště oblíbili staré iPhony, zejména pokud jsou stále zabalené v originálním obalu. Podle některých informací se může jejich cena vyšplhat až na několik desítek tisíc dolarů. Dokonce byl 10 let starý iPhone vydražen za osmdesátinásobek své původní ceny. A to už není zanedbatelná částka a každého jistě potěší.

Boží Nokie, která válcovala svět

Asi každý si vzpomene na skvělou Nokii 3310. Telefon, který byl nejen nerozbitný, ale taky se skvěle ovládal a patřil už do telefonů, které nebyly těžké, jako cihly. No a nakonec se na něm skvěle hrála známá hra had.

Takže pokud máte takový klenot doma, vytáhněte ho a zkuste ho prodat. Za přímo tento model telefonu 3310 můžete získat až 7,5 tisíce korun. Mezi sběrateli je tento kousek velice populární a popularita stále roste.

Foto: Shutterstock

Model z roku 1996

Třeba model telefonu z roku 1996, který v té době stál kolem 30 000 Kč, má hodnotu více než dvojnásobnou. Jestliže chcete získat za starý telefon, co nejvíce peněz, je důležité, aby telefon byl v původním a nepoškozeném balení. Takže, když máte opotřebenou Nokii 3310, tak vězte, že bude lepší, když si ji ponecháte jako vzpomínku na staré dobré časy.

Na půdě se však najdou i další cennosti. Zkuste se probrat takovými starožitnostmi a informujte se o cenách při prodeji. Hodně lidí pak často bývá překvapeno, co vše jim leží na půdě a jakou to má cenu.

Foto: Shutterstock, zdroj: Chip