Úložné prostory i v menším bytě? Naučte se je vytvářet

Úložné prostory i v menším bytě? Naučte se je vytvářet

Většina lidí, kteří žijí v bytě, časem začínají řešit nedostatek úložných prostor. Pokud bydlíte jen s partnerem, ještě to nemusí být problém, ale v momentě, kdy máte děti, musíte najít plno míst, kam odložit věcí na zimní sporty, sezónní oblečení nebo boty. Pak jste za každý kus místa rádi.

Snažte se opustit přesvědčení, že jakmile se budete snažit dát do bytu příliš věcí, zkazí to jeho celkový dojem a situaci prostě nelze elegantně řešit. Naopak, zkuste se zamyslet nad způsoby uložení věcí, které vás nebudou nijak omezovat, nenaruší atmosféru bytu a přitom vám výborně poslouží. Ano, i tohle je možné.

https://www.instagram.com/p/Bt6r7h-B5in/

Zahajte pátrání!

Prozkoumáváním bytu vždy objevíte něco nového, dávno ztracené věci, kousky vzpomínek, plno nepotřebností. Teď nám jde ale hlavně o nalezení možností, kam uložit věci. Na každou místnost se podívejte od podlahy ke stropu, zda tu nejsou nevyužitá místa.

https://www.instagram.com/p/BteLiMDBdq7/

V ložnici se dívejte do skříní i pod postel

V ložnici je možné vytvořit zvýšenou podlahu, kam se dají uložit sezónní věci. Pokud ještě nemáte zabrané místo pod postelí, můžete sem umístit nízké boxy na kolečkách, se kterými se pohodlně dostanete ven a zároveň do nich můžete uschovat věci.

Ložnice bývá většinou místem, kde kromě postele máme i větší skříně. Ideální variantou jsou vestavné skříně na míru. Pokud však máte skříně nižší, využijte místo nad nimi. Můžete sem dát větší věci, využít různé krabice. Snadno vyberete takové, které ložnici vkusně doplní.

https://www.instagram.com/p/BuPYXgHhT4c/

Podívejte se i do skříní, zda jejich prostor máte opravdu dobře využitý. Pokud vám oblečení pověšené na ramínkách nedosahuje až dolů, třeba pod ním ještě můžete mít polici nebo šuplík. Existují i různé druhy ramínek, na která naskládáte znatelně víc kusů oblečení, můžete do nich dát třeba šály a šátky.

Chodba může skrývat mnoho možností

V chodbě oceníte vestavné skříně s dostatkem polic a šuplíků. Pokud zde máte lavici na sezení, využijte místo pod ní. Závěsné kapsáře nemusí být jen v dětském pokoji, ale klidně i v chodbě na uložení rukavic, čepic a šátků. Optimální variantou je, pokud máte oddělenou komoru nebo šatnu. Ta vám může vyřešit dost starostí.

https://www.instagram.com/p/Bs0ymWDnqg9/

V chodbě může být velmi elegantním nápadem i vytvoření sníženého stropu, kam pak můžete zasunout věci, které potřebujete jen výjimečně. Pokud máte schodiště, využijte prostor pod ním. Na umístění poliček se hodí různé výklenky.

Malá koupelna a plno věcí v ní

Hraje samozřejmě velkou roli, jak velká vaše koupelna je, a kolik členů domácnosti tu má své potřeby. V jakémkoliv případě se ale snažte její prostor co nejlépe využít. Věci můžete umístit pod umyvadlo – výborným řešením je zavírací skříňka. Stejně jako v chodbě i tady můžete dát dost věcí do zavěšeného kapsáře. Na stěny nebo nad pračku doplňte poličky.

https://www.instagram.com/p/BtL0kOnB-0f/

Dobré rozvržení kuchyně i obývacího pokoje

Do šuplíků nebo vysoko umístěných polic můžete ukrýt méně často používané potřeby. Využijte také skříňky umístěné v rohu místnosti. Mnoho parády i užitku nadělají různé výsuvné drátěné systémy do skříněk. Můžete do nich za sebou naskládat víc věcí a pohodlně se k nim dostanete. Plno věcí v kuchyni můžete zavěsit na háčky – třeba pánve a různé vařečky, které by vám jinde zabíraly zbytečně prostor.

https://www.instagram.com/p/BtQM150B7UB/

Stejně jako v jiných místnostech, i v případě obývacího pokoje platí, že ideální je plánovat sem nábytek s rozmyslem, klidně si vše předem nakreslit. Využijete různé police, knihovnu na míru nebo menší skříňky. Snažte se naplno čerpat z možností, které právě vaše místnost nabízí.

https://www.instagram.com/p/BtQ5HW5hJL-/

Poličky můžete vybírat klidně v pestrých barvách, na trhu je nepřeberné množství zajímavých tvarů. Nejen že pomocí nich získáte místo třeba na knížky nebo suvenýry z cest, ale zároveň budou tvořit milý doplněk vašeho obývacího pokoje.

Najděte věcem jejich místo

Pokud si projdete váš byt, může se stát, že vlastně narazíte na plno věcí, které tak různě přesouváte po bytě ve snaze, aby moc nepřekážely. Zkuste jim to jejich místo vytvořit. Něco je možné zavěsit na zeď, umístit na skříň nebo uložit do komory, případně do sklepa. Některé zjistíte, že vlastně vůbec nepotřebujete a můžete je prodat, nebo někomu darovat. U některých věcí vás může napadnout překvapivé nové využití, nebojte se pak experimentovat a vytvořit něco neotřelého.

Foto: Unsplash.com, Instagram.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!