Už máte po krk hluku od sousedů? Odhlučněte si svůj byt. Jde to i s minimem investic

Přestěhovali jste do nového bytu a zjistili jste, že vaši sousedé jsou poněkud hlučnější? Nebo bydlíte u rušné silnice a slyšíte projet každé auto? Máme řešení! A nemusí to stát ani velké peníze.

Položte na zem koberce

Koberce jsou vynikající materiál, který absorbuje hluk. Pokud podlahy ve vašem bytě disponují tvrdým povrchem, což mohou být buď dřevěné podlahy či dlaždice, odhlučnění pomocí koberce rozhodně pocítíte.

koebrec
Foto: Pexels.com

Pověste do oken závěsy

Masivní závěsy ze silného materiálu dokáží takřka zázraky. Zvolit můžete buď polyester, samet či vinyl. K závěsům si můžete pořídit i záclony, dosáhnete tak ještě výraznějšího odhlučnění. Záclony i závěsy jsou pěkným interiérovým doplňkem, který slouží také jako bariéra proti zvědavým sousedům.

závěsy
Foto: Pexels.com

Přidejte čalouněný nábytek

Čalouněný nábytek pohlcuje hluk a zabraňuje také do určité míry dalším odrazům v místnosti. Možná si říkáte, že na další nábytek už nemáte v pokoji místo? V tom případě použijte alespoň silné přikrývky a plyšové polštáře.

nábytek
Foto: Unsplash.com

Dekorace na zdi

Holé stěny nejsou z hlediska hluku nic dobrého. Od holých stěn se hluk odráží dál do místnosti a to není nic, co byste chtěli. Vyzdobte si své stěny obrazy, plakáty, zrcadly či poličkami, na které můžete umístit knihy anebo pokojové rostliny. Váš pokoj se tak zútulní a částečně se zbavíte i nepříjemného hluku od vašich sousedů.

dekorace na zdi
Foto: Unsplash.com