WC blok si můžete vyrobit i doma. Oproti tomu z obchodu je levnější

Úklid toalety nepatří mezi nejoblíbenější činnosti, ale je nutný. Toaleta se velmi rychle zanáší, tvoří se bakterie, a kdo by chtěl přijít na znečištěnou toaletu? Pro udržení její čistoty využíváme různé čisticí prostředky.. Nedílnou součástí čisté a voňavé mísy je použití i WC bloků. Z velké části nejde úplně o nejlevnější položky. Pokud řešíte, kde ušetřit, vyrobte si s námi WC blok doma. Vyjde levněji než kupovaný a vykoná stejnou službu. Navíc je bez chemie a dlouho vám vydrží.

Co budete potřebovat k výrobě WC bloku

K výrobě vlastního WC bloku potřebujete prázdný držák, který lze plnit gelem. Pro samotnou výrobu potřebujete vodu, tekuté mýdlo, kukuřičný škrob, kyselinu citrónovou a esenciální olej. Podívejte se s námi na přesný postup, díky kterému vyrobíte 4 až 5 dávek čističe.

Potřebujete:

  • závěsný držák
  • 100 ml vody
  • 25 – 30 ml tekutého mýdla
  • 1 lžičku kukuřičného škrobu
  • 6 lžiček kyseliny citrónové
  • několik kapek esenciálního oleje

Jak na výrobu WC bloku

Do hrnce nalijte vodu. Kyselinu citrónovou a škrob si rozmíchejte s troškou vody a přijdete do hrnce. Směs pozvolna vařte dokud nedosáhnete správné gelové konzistence. Nakonec přimíchejte několik kapek esenciálního oleje. Doporučujeme přidat pár kapek tea tree oleje – úspěšně bojuje proti plísním a bakteriím a k tomu jinou vámi oblíbenou vůni.

Úplně na závěr přijdete do směsi tekuté mýdlo. Pokud máte dávkovač s odděleným prostorem, můžete směs bez mýdla dát na jednu stranu a mýdlo samotné na stranu druhou.

WC blok pak zavěste klasicky na záchodovou mísu. Jedna dávka by vám měla vydržet až 4 týdny. Záleží samozřejmě na množství splachování. Zbytek tekutiny nalijte do plastové láhve a skladujte při pokojové teplotě.

Foto: Shutterstock

Domácí čistič WC

Snadno si můžete vyrobit i domácí čistič na toalety. Stačí vám k tomu 50 g kyseliny citrónové, 50 g jedlé sody, jeden a půl balení dortového želé a esenciální olej.

Podle návodu si nejprve vyrobte dortové želé, které potom nechte ztuhnout. Metličkou ho následně rozmíchejte do gelové konzistence. Nakonec přidejte zbylé suroviny a dobře promíchejte. Směs nalijte do plastové nebo jiné uzavíratelné nádoby a skladujte při pokojové teplotě. Použijte při úklidu WC dle potřeby.

Foto: Shutterstock, zdroj: diynatural, earthfriendlytips