Osvědčený postup, jak z domácnosti vypudit mravence

Osvědčený postup, jak z domácnosti vypudit mravence

A je to tady zase. Domů se vám nastěhovali malí nezvaní hosté, o které nikdo nestál. Vesele se promenádují po kuchyňské lince a dělají si zálusk na všechny sladké dobroty. O čem je řeč? Zasvěcenější již vědí: těmi nežádoucími hosty, které nikdo nezval, jsou mravenci.

Mravence nepotkáte jen v lese nebo venku na chodníku. Můžete na ně narazit i doma, ačkoli zrovna tam je vidět nechcete. Co pomáhá na tyhle drobné potvůrky, které si usmyslely, že si u vás doma smlsnou na nějaké laskomině?

Osvědčený postup, jak z domácnosti vypudit mravence

Proti mravencům pomůže obyčejný banán

Milujete banány? Pokud ano, je to jedině dobře! Kromě toho, že jsou výborným zdrojem pro tělo důležitého draslíku, vám mohou pomoci i v boji proti mravencům. Až si tedy příště smlsnete na banánu, který rozhodně patří do zdravého jídelníčku, slupku nevyhazujte. Bude se vám hodit, pokud se k vám domů nastěhovali mravenci.

Banán proti mravencům. Jak na to?

Připravte pro malé černé hosty překvapení v podobě speciálního banánového odvaru, ze kterého rozhodně nebudou mít radost – ba spíše naopak, právě díky němu se rozhodnou vzít nožky na ramena a odstěhovat se z vaší domácnosti rychlostí blesku.

Budete potřebovat několik slupek od zralejších banánů (nejlépe takových, které již budou mít na slupce černé skvrny), 15 gramů kyseliny borité a půl litru čisté vody.

Osvědčený postup, jak z domácnosti vypudit mravence

Výroba přírodní pomoci proti mravencům

Do nádoby nalijte půl litru čisté vody, nasypte do ní 15 gramů kyseliny borité a nechte ji rozpustit – můžete vodu v nádobě promíchat pro lepší a rychlejší rozpouštění. Jakmile se kyselina rozpustí, přidejte do vody banánové slupky a nechte je louhovat alespoň dva dny.

Po uplynutí dvou dnů slupky vyjměte a položte je na místa, kde se mravenci nejvíce vyskytují. Do pár dní budete mít po problému, protože banánová slupka mravence nejdříve naláká a poté spolehlivě usmrtí.

Foto: Pexels.com.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!