Zápach lednice vyřešíte pomocí toaletního papíru

Pokud vám začala zapáchat lednice a již žádné prostředky vám nepomáhají, můžete vyzkoušet sílu toaletního papíru. Tato nedílná součást každé toalety má úžasnou schopnost nasávat vlhkost, tudíž zamezí nepříjemnému zápachu a prodlouží životnost potravin. Využít ho lze i dalšími zajímavými způsoby.  

Toaletní papír proti zapáchající lednici 

Ačkoli si toaletní papír většina lidí spojuje s toaletou, tato skvělá pomůcka si dokáže poradit se silně zapáchající lednicí. Běžná rulička má totiž velmi dobrou schopnost nasávat vlhkost, která se časem hromadí v zařízení. Pokud ji tedy vložíte dovnitř (nejlépe celou) můžete tím vyřešit problém se zápachem. Stejně tak se vyplatí obalit jím aromatické potraviny, jako je například sýr nebo uzeniny. Papír jednoduše nasaje vlhkost a utlumí zápach. 

Ještě než vyzkoušíte tento trik, pokuste se ledničku kompletně vyklidit a vyčistit. Pokud se totiž uvnitř nahromadily bakterie, bude nejlepší když je nejprve odstraníte. Jakmile budete hotovi a zařízení bude zbaveno zápachu, vložte ruličku dovnitř – pozitivní změny rozpoznáte již během několika hodin. Samozřejmě je důležité toaletní papír čas od času vyměnit za nový. 

Foto: Shutterstock

Pomůže vám i jablko nebo káva 

Zápach v lednici vám pomůže eliminovat například také jablko nebo káva. Ovoce stačí rozkrojit a obě půlky vložit dovnitř, zatímco kávu (nebo ještě lépe kávovou sedlinu) nasypte do mističky a do spodní police. Obě potraviny mají stejně jako toaletní papír výbornou schopnost absorbovat pachy a vlhkost, přičemž samy o sobě hezky voní. 

Vyhazovat nemusíte ani použitou ruličku z toaletního papíru. Ta vám může posloužit například jako semenáček nebo krabička na drobné věci v garáži.

Foto: Shutterstock, zdroj: housedigest, NYPost