Často opomíjené místo při úklidu domácnosti? Topení!

Často opomíjené místo při úklidu domácnosti? Topení!

Sáhněte si do svědomí a upřímně přiznejte, jak často u vás doma čistíte topení? Není třeba se stydět, že na něho zapomínáte – nejste v tom totiž sami. Právě topení totiž patří k často opomíjenému místu, k jehož úklidu se většina z nás nemůže donutit.

Nebojte se přiznat, že topení vynecháváte zejména proto, že vás jeho údržba nebaví. Není to zrovna nejpohodlněji přístupné místo, co si budeme povídat. Kdo ale chce mít domácnost čistou jako klícku, ten se zkrátka chtě nechtě bude muset čas od času věnovat i topení.

Často opomíjené místo při úklidu domácnosti? Topení!

Málokdy si uvědomíme, kolik se zde skrývá špíny

Bez topení si neumíme představit zimní měsíce, kdy se na jeho teplo spoléháme a užíváme si ho plnými doušky. Málokdo si ale uvědomí, jak jsou topení v domácnosti vlastně špinavá. Ne všechna špína je totiž vidět na první pohled…

Kdy jste se naposledy podívali za topení? Nenastěhovali se tam náhodou pavouci, jejichž pavučinová doupata teď “zkrášlují” prostředí, které není na první pohled vidět? Asi už je na čase věnovat pozornost i tomuto vybavení u vás doma, co myslíte?

Často opomíjené místo při úklidu domácnosti? Topení!

Čištění topení bez chemie

Pokud vás napadlo, že si na údržbu topení povoláte chemické prostředky, kterých jsou plné drogerie, rádi vám tento nápad vymluvíme. Topení se dá totiž pohodlně a efektivně vyčistit i bez chemie a dosáhnete možná ještě lepších výsledků a to i bez nutnosti ohrožovat své zdraví kdovíčím.

Proč si nepřipravit pastu, se kterou navrátíte zašlému topení jeho původní krásu? Nepotřebujete na to mnoho surovin, ve skutečnosti vám postačí jen dvě: jedlá soda a voda.

Často opomíjené místo při úklidu domácnosti? Topení!

30 gramů jedlé sody smíchejte s 15 ml vody, vytvořte pastu a s její pomocí se následně pusťte do drhnutí topení, kterému jste se možná dlouhodobě vyhýbali. Čím bude špína zašlejší, tím více práce vás to bude stát.

Myslete i na prostor za topením

Vrátíme se ještě k již zmiňovanému prostoru za topením, kde se zpravidla velmi dobře daří všelijaké havěti. Na pavučiny a nepořádek na hůře dostupných místech pomůže obyčejná prachovka. Důležité je věnovat se úklidu pravidelně, pak vás ani osminozí kamarádi nezaskočí.

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com.

Nikol Kolomazníková

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!