Domácí prací prášek je lepší než ty německé. Pere skvěle a skoro nic nestojí

Přemýšlíte nad kvalitou dostupných pracích prostředků a jejich vlivu na životní prostředí nebo vaši pokožku? Nebo máte doma alergika a ceny šetrných pracích prášků vám způsobují neklidné spaní? Nemusíte kvůli nákupu kvalitního prášku na praní jezdit do zahraničí. Vyrobte si domácí prací prášek, jehož ingredience stojí pár korun a budete ho mít za chvíli hotový.

Víte, v čem doma perete

Pokud si nečtete složení pracího prášku nebo jsou použité výrazy pro vás velkou neznámou, bude pro vás možná překvapením, že některé konvenční prášky na praní jsou vyráběny z ropy. Ta představa je sama o sobě strašlivá. Teď si ještě představte, jaký vliv na vaši pokožku může mít nošení oblečení vypraného v tomto pracím prášku nebo spaní v povlečení v něm vypraném. Pokud se u vás začínají projevovat záněty nebo alergické reakce, zbystřete a raději přejděte na doma vyrobený prací prášek, který bude šetrný k vaší pokožce, životnímu prostředí i k vaší peněžence.

Co je potřeba k výrobě pracího prášku

K výrobě pracího prášku vám stačí pouze 3 ingredience, z nichž máte většinu doma. A ty, co vám chybí, snadno zakoupíte v každé drogerii. Pro výrobu domácího pracího prášku potřebujete mýdlové vločky nebo kostku mýdla, jedlou sodu a kyselinu citronovou. Na praní je nejvhodnější Marseillské mýdlo, které krásně voní a má antiseptické vlastnosti. Jedlá soda zbaví oblečení usazenin. Kyselina citronová má bělicí účinky, je skvělá na zašedlé prádlo a z tkanin účinně odstraňuje špínu i zaschlé skvrny.

Foto: Shutterstock

Jak na výrobu prášku na praní

Smíchejte balení mýdlových vloček nebo nastrouhanou kostku mýdla s balením jedlé sody a kyseliny citronové. Pro příjemnou vůni, můžete přidat pár kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje. Esenciální olej nejen příjemně rozvoní vaše oblečení, ale také působí antibakteriálně. Tento domácí prací prášek skladujte v uzavíratelné vzduchotěsné nádobě a dávkujte stejně jako běžný prášek na praní.

Foto: Shutterstock, zdroj: rockyhedgefarm, TheSpruce