Vyrobte si domácí přípravek na praní zašlých utěrek

Foto: Unsplash.com

Nejednu hospodyňku dokážou potrápit zaprané utěrky, které po vytažení z pračky jednoduše nevypadají tak, jak by si představovaly. Inu, ne každý jen je posvícení a ne vždy se nám utěrky podaří vyprat tak, aby na nich nezůstala ani ta nejmenší skvrna.

Návod, jak vyprat utěrky, aby byly jako nové

Utěrky v kuchyni nesmí chybět. Používáme je nejen na usušení rukou, ale také s nimi utíráme nádobí a mnohdy otřeme třeba pracovní desku na kuchyňské lince. Někdy se ani nenadáme a na utěrce ulpí nějaká nečistota nebo rovnou skvrnka.

“Po vyprání všechny skvrny zmizí” myslíme si často a často se také spleteme, protože na utěrce po vytažení z pračky přeci jen nějaká ta šmouha zůstane. A kolikrát ne jen jedna.

Proto pro vás máme jednoduchý návod, jak vyprat kuchyňské utěrky, aby opět vypadaly jako nové. Zkusíte ho také?

Budete potřebovat:

  • 3 polévkové lžíce krystalické sody
  • 3 polévkové lžíce slunečnicového oleje
  • 1 hrníček prášku na praní
  • 4 litry horké vody

Postup:

Ve vhodné nádobě smíchejte všechny výše zmíněné suroviny. Jakmile se prášek na praní a krystalická soda dobře rozpustí, ponořte do nádoby kuchyňské utěrky. Nechte je namočené až do chvíle, kdy voda nebude studená – z toho plyne, že je nejlepší, když hned na začátku použijete opravdu horkou vodu, aby utěrky mohly být ponořené co nejdéle. Poté je vyždímejte, vložte do pračky a vyperte na vysokou teplotu – postačí 60 °C, ideálně však na 90 °C. Po vyprání budou utěrky krásně čisté.

Nikol Kolomazníková

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!