Elegantní, moderní i netradiční: vana jako šperk vaší koupelny

Elegantní, moderní i netradiční: vana jako šperk vaší koupelny

Pokud si po náročném dni rádi dopřejete zasloužený odpočinek v podobě horké koupele, neobejdete se bez vany. Tu většina z nás považuje za nepostradatelnou součást koupelny, kde zpravidla zaujímá roli dominanty. Vana ale nemusí být jen praktická a účelová. Vyberete-li si správně, stane se vana šperkem vaší koupelny.

Není vana jako vana. Jsou vany nízké i vysoké. Kulaté i hranaté. Bílé nebo barevné. Tradiční i luxusní. Jak vlastně poznat, která je pravá zrovna do vaší koupelny?

Berte v potaz dispozice koupelny

Výběr vany přizpůsobte dispozicím koupelny, které mohou být různorodé. Koupelna může být jinak široká i dlouhá, mohou se v ní nacházet ostré i tupé rohy, samostatnou kategorií jsou pak atypicky tvarované koupelny, jejichž tvar může výběr vany značně zkomplikovat.

Pamatujte proto na dostatek místa pro pohyb, vana by sice měla zaujímat roli dominanty, ale nemělo by se stát, že si pro sebe bude nárokovat příliš mnoho místa, aby nezbyl prostor na umyvadlo, nábytek, případně WC nebo jiné doplňky.

Materiál není jen otázkou financí

Pokud jde o materiál, ze kterého jsou vany vyrobeny, budete určitě mile překvapeni, kolik možností se vám nabízí. Věřte, že materiál ale není jen otázkou designu či vašeho vkusu, důležitou roli zde hraje i cena. Je jasné, že vana vyrobená z akrylátu bude cenově někde úplně jinde, nežli vana, k jejíž výrobě byla použita smaltovaná ocel či dokonce pravý kámen.

Vyberte tvar vany, který bude vaší koupelně slušet

S rozmanitou nabídkou se setkáte i v případě tvarů. Především akrylát umožňuje výrobu různorodě tvarovaných van, které se mohou lišit i velikostí. Pořídit si tak můžete vanu obdélníkovou i kulatou, vanu rohovou nebo oválnou. k dostání jsou i vany asymetrické. Volbu tvaru přizpůsobte dispozicím koupelny, umístění vany i vašemu vkusu – vana se vám totiž musí také líbit, aby lenošení v ní bylo o to příjemnější.

Foto: Pexels.com, Unsplash.com.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!