Jak na pěstování hortenzií na zahradě i v květináči

Jak na pěstování hortenzií na zahradě i v květináči

Oživit svou zahradu můžete mnoha květinami, ale k těm nejkrásnějším květinám patří jednoznačně hortenzie. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších rostlin, které se na zahradě (ale také v květináči) pěstují. Je typická svým tvarem a nádhernými velkými květy, které udělají radost naprosto každému pěstiteli i jen jejímu obdivovateli. Pokud jste se rozhodli vypěstovat si ji i na své zahradě nebo v květináči na terase, prozradíme vám, jak na to.

Jak pěstovat hortenzii na zahradě

Pokud ji chcete pěstovat na zahradě v záhonu, připravte si vhodnou půdu. Ke svému spokojenému životu potřebuje smíchaný kompost s rašelinou a pískem, a to konkrétně v poměru 5:2:1. Kyselá půda by měla být na poloslunném stanovišti, kde se hortenzii daří opravdu nejvíce.

Jak na pěstování hortenzií na zahradě i v květináči

Je však třeba konstatovat, že co barva, to jiná půda. Červené hortenzie potřebují třeba půdu, jež je směsí kompostu, jílu, mórovky a písku (poměr 4:3:2:1), modré květiny zase potřebují půdu tvořenou z mórovky, kompostu, jílu a písku v poměru 3:2:1:0,5.

Během léta hortenzie na zahradě nevyžaduje žádnou speciální péči, její nároky na vlhkost jsou normální. Hodně vody potřebuje jenom v období růstu, kdy ji zaléváme měkkou vodou. V aktuálním období se zálivka značně omezuje stejně jako hnojení. Hnojí se zásadně v létě a před začátkem květu, a to hnojivem bez vápníku.

Jak na pěstování hortenzií na zahradě i v květináči

Jak pěstovat hortenzii v květináči

Přejděme však k pěstování hortenzie v květináči. Hortenziím se v květináči daří, pokud je umístíte na polostinné stanoviště. Ke svému spokojenému růstu potřebuje převážně vodu, zalévejte ji proto pravidelně a vždy dostatečně. Hnojte taktéž v pravidelných intervalech takovým hnojivem, které obsahuje velké množství živin.

Během zimy se hortenzie musí umístit na místo, kde teploty neklesnou pod osm stupňů Celsia. V tomto období se zalévá rostlina jen velmi málo.

Foto: Unsplash.com, Pixabay.com.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!