Jednoduchost a nadčasovost venkovského stylu

Jednoduchost a nadčasovost venkovského stylu

Pokud toužíte po interiéru, v němž naleznou místo zejména přírodní materiály, a při vstupu do místnosti na vás dýchne láska k tradicím, venkovským stylem můžete být nadšeni. Rozhodně neplatí, že by byl vhodný pouze do domů nebo na chalupy. Klidně jej využijte i při zařizování interiéru svého bytu.

Tradice, ale zároveň jednoduchost

V základu stojí úcta k řemeslům a k udržování tradic. Někdo by venkovský styl mohl označit za zastaralý a nemoderní, ale není tomu tak. Naopak, je stále nadčasový a v posledních letech se k němu stále více lidí vrací. Takto zařízený byt na vás dýchne klidem, pohodlím a útulností. Snoubí se tu jednoduchost s funkčností a nemá tu místo zbytečná zdobnost.

Hojně se využívá dřevo – zejména masivní, nijak výrazně upravované. Nábytek je často z dubu, osiky nebo cedru. K němu se kombinují kovové detaily. Zapadne sem i ratanový nábytek. Velkou roli sehrává textil, který interiéru dodává útulnost. Využívá se bavlna, vlna, hedvábí nebo len. Uplatní se různé drobné vzory, ale i pruhy, kostky, káro nebo puntíky. Oblíbeným motivem jsou květiny. Místnostem dominují světlé, případně různé pastelové barvy.

Vzhled jednotlivých místností

Když vejdeme do bytu, dýchne na nás pocit harmonie. Vše je tu hezky propojené, nic nevyčnívá. Na podlaze jsou nejčastěji masivní dubová prkna. Základem jídelny je pevný stůl ze dřeva a ve stejném duchu vyrobené židle. Kuchyňská linka je světlá nebo tu nacházíme kombinaci s přírodními zemitými barvami. Spotřebiče bývají často skryté za dvířky, aby nevyčnívaly a nepůsobily rušivě.

I v ostatních místnostech je masivní nábytek ze dřeva. Obývací pokoj je bohatě doplněn textiliemi.  V ložnici se uplatňuje především bílá nebo smetanová barva. Vyniká tu postel s vysokým čelem, vyšší noční stolky a výrazná komoda. Koupelně dominuje samostatně stojící oválná vana. Vodovodní baterie jsou zcela jednoduché. Dlažba je světlá, případně se jedná o kombinace béžových odstínů.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!