Spousta lidí považuje svou koupelnu za osobní svatyni. Není to jen místo, kde se zbavujete špíny. Je to vaše osobní lázeň, kde uvolníte stres dne a uvolníte se. Takže když renovujete koupelnu, nevytváříte jen praktický koupací prostor, vytváříte místo, kde se můžete odreagovat a být sami se sebou. Každý aspekt a součást se musí s tímto cílem spojit a současně splnit praktické potřeby koupání.

Trendy v koupelnách

Pro mnoho majitelů domů je jejich koupelna snů inspirována luxusními časopisy s obrovskými dvojitými umývadly, skříněmi a rozkládací mramorovou podlahou. Ale v poslední době někteří zjistili, že menší koupelny mohou být stejně velké. Trendy v koupelnách pro rok 2020 směřují k menším koupelnám se zaměřením na efektivitu a malý luxus.

Malé koupelny

Tajemství malých koupelen, které jsou pohodlné a nepřeplněné, je efektivní využití dostupných prostor. Každý centimetr musí být dobrý. Uvidíte, že volně stojící jednorázové vany začínají patřit mezi trendy takové koupelny. Menší, ale uměle vytvořené toalety a menší jedinečně navržené mísy se také začnou objevovat v koupelnách.

Dalšími společníky v koupelnách s omezeným přístupem jsou prostorné sprchy, více regálů místo skříněk a velká plovoucí umývadla, které zvětšují vnímání prostoru. Stejně jako u velkých koupelen, mohou být také malé koupelny vyzdobeny různými vzory stěn nebo zajímavými podlahovými grafikami, zejména těmi, které zvětšují prostor.

Nemáte-li ve svém domě dostatek místa, nemusíte vynechávat koupelnu, jak ji vidíte v časopisech – stále můžete dosáhnout relaxační svatyně.

pexels-photo-271631
pexels-photo-1909656

High-Tech technologie

Po celá léta je Japonsko nezpochybnitelným lídrem v toaletách s high-tech technologiemi. Mezi nové trendy koupelen už dnes patří také trochu techniky. V koupelnách roku 2020 se nachází proto zařízení, jako je ohřívač sedátek u toalety, automatické otevírání dvířek, nastavitelná sušička vzduchu, vestavné pokojové vůně apod.

Nové trendy v obkládání koupelny

Zapomeňte na staré mosazné koupelnové baterie, které jste mohli vidět u svých prarodičů. Světlá, teplá tónovaná zlatá klempířská armatura ale patří mezi nové trendy v koupelnách 2020. Teplý zlatý tón přidává jen správné množství hloubky, rozměru a luxusu. Sáhněte po této barvě na dlaždicích, v osvětlení a zrcadlech, ale také v kohoutcích. Zlatavé tóny patří mezi nové trendy v obkládání koupelny.

Osvětlení umývadel

Umyvadlový prostor v koupelně se obvykle skládá se skříňky, pultu, kohoutku a dalšího vybavení. Teprve sekundárně myslíme na zrcadla a osvětlení. Ale tyto dvě položky jsou stejně důležité pro funkci koupelny. Pokud se zaměříte na strategické osvětlení koupelny, můžete vytvořit rozdílný svět. Nejen ve stylu, ale i ve funkci.

Designové trendy v koupelen z roku 2020 nabízejí zaměření na osvětlení. Chcete-li zvýraznit většinou funkční prostor, použijte tvůrčí techniky osvětlení, svítidla a stmívače, které vytvářejí luxusní a relaxační pocit. Existuje mnoho stylů osvětlení, které můžete použít v oblasti umývadla včetně světelných tyčí a stěnových svítidel, ale nezapomeňte také na použití malých přívěsků. Pro větší koupelny není neobvyklé, že u obrovské vany se nachází také lustr.

Různé možnosti osvětlení nejen pomáhají při aplikaci make-upu, ale vytváří lepší estetiku v koupelně.

Nové trendy v obkládání koupelny

Neutrální dekorace jsou dnes velmi populární. Majitelé domů milují bílou, šedou a teplou hnědou barevnou paletu, díky níž prostor vypadá moderní a elegantní. V roce 2020 budou neutrální koupelny stále velmi v módě, ale s trochou organické infuze.

Nový neutrál bude muset učinit místo pro určité organické barvy přírody – zelené, modré a teplé hnědé. Očekávejte, že uvidíte další pokusy přenesení venkovního prostoru do interiéru prostřednictvím rostlin, květin a dokonce i trávy. Pokud jde o materiály – cihla, regenerované dřevo a přírodní kámen naleznou v koupelně další využití.

Foto: Pexels.com.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení řešili už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!