Koupelnové trendy pro rok 2020

Koupelnové trendy pro rok 2020

Spousta lidí považuje svou koupelnu za osobní svatyni. Není to jen místo, kde se zbavujete špíny. Je to vaše osobní lázeň, kde uvolníte stres dne a uvolníte se. Takže když renovujete koupelnu, nevytváříte jen praktický koupací prostor, vytváříte místo, kde se můžete odreagovat a být sami se sebou. Každý aspekt a součást se musí s tímto cílem spojit a současně splnit praktické potřeby koupání.

Trendy v koupelnách

Pro mnoho majitelů domů je jejich koupelna snů inspirována luxusními časopisy s obrovskými dvojitými umývadly, skříněmi a rozkládací mramorovou podlahou. Ale v poslední době někteří zjistili, že menší koupelny mohou být stejně velké. Trendy v koupelnách pro rok 2020 směřují k menším koupelnám se zaměřením na efektivitu a malý luxus.

Malé koupelny

Tajemství malých koupelen, které jsou pohodlné a nepřeplněné, je efektivní využití dostupných prostor. Každý centimetr musí být dobrý. Uvidíte, že volně stojící jednorázové vany začínají patřit mezi trendy takové koupelny. Menší, ale uměle vytvořené toalety a menší jedinečně navržené mísy se také začnou objevovat v koupelnách.

Dalšími společníky v koupelnách s omezeným přístupem jsou prostorné sprchy, více regálů místo skříněk a velká plovoucí umývadla, které zvětšují vnímání prostoru. Stejně jako u velkých koupelen, mohou být také malé koupelny vyzdobeny různými vzory stěn nebo zajímavými podlahovými grafikami, zejména těmi, které zvětšují prostor.

Nemáte-li ve svém domě dostatek místa, nemusíte vynechávat koupelnu, jak ji vidíte v časopisech – stále můžete dosáhnout relaxační svatyně.

[easy-image-collage id=2286]

High-Tech technologie

Po celá léta je Japonsko nezpochybnitelným lídrem v toaletách s high-tech technologiemi. Mezi nové trendy koupelen už dnes patří také trochu techniky. V koupelnách roku 2020 se nachází proto zařízení, jako je ohřívač sedátek u toalety, automatické otevírání dvířek, nastavitelná sušička vzduchu, vestavné pokojové vůně apod.

Nové trendy v obkládání koupelny

Zapomeňte na staré mosazné koupelnové baterie, které jste mohli vidět u svých prarodičů. Světlá, teplá tónovaná zlatá klempířská armatura ale patří mezi nové trendy v koupelnách 2020. Teplý zlatý tón přidává jen správné množství hloubky, rozměru a luxusu. Sáhněte po této barvě na dlaždicích, v osvětlení a zrcadlech, ale také v kohoutcích. Zlatavé tóny patří mezi nové trendy v obkládání koupelny.

Osvětlení umývadel

Umyvadlový prostor v koupelně se obvykle skládá se skříňky, pultu, kohoutku a dalšího vybavení. Teprve sekundárně myslíme na zrcadla a osvětlení. Ale tyto dvě položky jsou stejně důležité pro funkci koupelny. Pokud se zaměříte na strategické osvětlení koupelny, můžete vytvořit rozdílný svět. Nejen ve stylu, ale i ve funkci.

Designové trendy v koupelen z roku 2020 nabízejí zaměření na osvětlení. Chcete-li zvýraznit většinou funkční prostor, použijte tvůrčí techniky osvětlení, svítidla a stmívače, které vytvářejí luxusní a relaxační pocit. Existuje mnoho stylů osvětlení, které můžete použít v oblasti umývadla včetně světelných tyčí a stěnových svítidel, ale nezapomeňte také na použití malých přívěsků. Pro větší koupelny není neobvyklé, že u obrovské vany se nachází také lustr.

Různé možnosti osvětlení nejen pomáhají při aplikaci make-upu, ale vytváří lepší estetiku v koupelně.

Nové trendy v obkládání koupelny

Neutrální dekorace jsou dnes velmi populární. Majitelé domů milují bílou, šedou a teplou hnědou barevnou paletu, díky níž prostor vypadá moderní a elegantní. V roce 2020 budou neutrální koupelny stále velmi v módě, ale s trochou organické infuze.

Nový neutrál bude muset učinit místo pro určité organické barvy přírody – zelené, modré a teplé hnědé. Očekávejte, že uvidíte další pokusy přenesení venkovního prostoru do interiéru prostřednictvím rostlin, květin a dokonce i trávy. Pokud jde o materiály – cihla, regenerované dřevo a přírodní kámen naleznou v koupelně další využití.

Foto: Pexels.com.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!