Propíchněte banán jehlou. Po oloupání už bude nakrájený

Banány lze celoročně řadit k vůbec nejprodávanějšímu ovoci u nás. Dnes se ale nebudeme věnovat známému souboji, z jakého konce banán loupat. Naopak vám ukážeme trik, díky kterému bude banán ihned po oloupání už rozkrájený. Stačí si jen vzít jehlu.

Oblíbené banány trochu jinak

Chutné banány, které najdeme v obchodě po celý rok, se umístily na druhé příčce v pořadí nejoblíbenějšího ovoce. Na prvním místě je předstihla pouze o poznání méně exotická jablka. Abyste s banány předvedli speciální trik, připravte si obyčejnou jehlu.

Utrhněte banán z trsu a začněte v horní části. Zapíchněte jehlu do banánu a posouvejte ji zprava doleva ve vodorovných pohybech. Postupně se dopracujte až k druhému konci banánu. Po oloupání najdete banán rozkrájený přesně podle toho, kde jste provedli vpichy jehlou.

Banány vám zlepší náladu i zdraví

Ať už jíte banány jakkoli, získáváte z nich řadu zdravotních benefitů. Toto oblíbené ovoce obsahuje vlákninu, vitamíny C a B6, mangan, hořčík a draslík. Banány napomáhají snižovat krevní tlak, stimulují zdravou srdeční činnost a podporují také trávicí i nervovou soustavu.

Dalším nepřehlédnutelným benefitem je zlepšení nálady. Nejen cukr obsažený v banánech, ale také aminokyselina trypofan vám zaručeně potěší. Tato látka podporuje tvorbu serotoninu, který je znám také jako hormon štěstí.Banány tak podpoří vaše fyzické i psychické zdraví!

Foto: Shutterstock

Zaujměte jednoduchými a efektivními triky

Jednoduchý trik s jehlou a banánem ocení především děti. Můžete jim předvést oloupaný celý banán, který najednou silou vůle rozkrájíte na kousky. Jen si musíte nenápadně přichystat jednotlivé dílky pomocí jehly.

Chcete tímto trikem ohromit malé ratolesti? V tom případě dávejte velký pozor, aby se jehlou nezranili nebo ji dokonce nesnědli. Banánů zkonzumuje průměrný Čech i více než deset kilogramů ročně. Proč to tedy někdy nezkusit trochu ozvláštnit?

Zdroj: YouTube

Foto: Shutterstock, zdroj: greenkidcrafts, wikiHow