Sedmnáctiletý mladík z Anglie si postavil dřevostavbu za méně než 200 tisíc korun

Pozoruhodný počin se podařil sedmnáctiletému Tomovi, který již v raném mládí řešil otázku vlastního bydlení, které v Anglii dosahuje opravdu nekřesťanských výšin.

Tomův dům je sice svými rozměry velmi skromný a dokonce ani nestojí na pevných základech (je posazen na kolečkách), ale přesto se Tom může chlubit záviděníhodným bydlením, které si vytvořil vlastoručně s náklady pod 6000 liber, což je v přepočtu méně než 180.000 Kč! Tom je dnes dvacetiletý muž, který spokojeně žije ve svém domě spokojený a hřeje ho fakt, že financování svého domu nemusel řešit hypotečním úvěrem, jelikož stavbu dokázal financovat ze svých úspor.

Tom se nebál vkročit kupředu vstříc alternativnímu bydlení, čím Tomův domeček bezesporu je. Tom je proto pionýrem v celém kraji, ve kterém žije a může tak ukázat i dalším mladým lidem možnou cestu za dostupným vlastním bydlením. Pojem alternativní bydlení je vzhledem k vysokým cenám vlastnického bydlení stále aktuálnějším tématem, pouze hrstka lidí však dokáže myšlenku uchopit a přetavit jí v realitu.

Tom při stavbě domu efektivně recykloval vyřazený materiál, který produkovaly okolní firmy zabývajíc se zejména dřevovýrobou. Skromný domek je umístěn na pozemku Tomových prarodičů a uvnitř nabízí vše, co mladý muž ke svému životu potřebuje – malou kuchyňku se základními spotřebiči, gauč, televizi, toaletu, kamna a také pohodlnou verandu. Celý objekt je vytápěn malými kamny, které jsou však vzhledem k rozměrům domku zcela dostačující.

Ačkoliv domek svým rozměrem připomíná spíše větší úschovnu na nářadí, které známe z našich zahrad, útulnost Tomovu stavení nelze ani v nejmenším upřít. Nejsem si jistý, zda bych si v podobném domě dokázal představit žít na trvalo, ale takový víkendový pobyt? Ten by mohl být v tomto domečku velmi zajímavý a romantický.

Pokud vás zajímá, jak se v podobném domě žije, sledujte Toma na instagramu, který věnoval právě tomuto projektu.

Foto: Livingbiginatinyhouse.com.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!