Vyčistěte jakýkoliv flek na zdi. Není to žádný problém, jde to snadno

Flek na zdi se může objevit na zdi v domácnosti velmi snadno. Ať už vám vyprskla láhev sodovky nebo jste se o ní otřeli špínu, nemusíte nutně vymalovávat celý byt. Nevzhledných skvrn se totiž můžete zbavit velmi snadno pomocí domácích ingrediencí, jako je například ocet nebo jedlá soda. Pokud je máte doma, už potřebujete jen chvilku času. 

Jedlá soda a obyčejný chléb 

Pokud se na vaší zdi objevil flek, můžete použít chlebové těsto jako gumu. Stačí vyškrabat trochu hmoty a poté z ní uválet malou kuličku. S tou následně začněte opatrně přejíždět po špíně a brzy si budete moci všimnout, jak začíná mizet. Velmi dobře pak funguje například i jedlá soda, která si poradí s odpudivou mastnotou. 

Smíchejte prostředek s vodou v poměru 1:2 a pastu poté naneste na zanesená místa (použít můžete třeba kartáček na zuby). Poté již stačí vyčkat alespoň půl hodiny a nakonec vrstvu setřít vlhkým hadříkem. V případě, že by se skvrna stále držela, proces opakujte, dokud nepovolí. Je ovšem pravděpodobné, že bude již po prvním stěru pryč. 

Foto: Shutterstock

Osvědčený ocet a křída 

Dalším užitečným pomocníkem v boji proti skvrnám na zdech je ocet. Ten můžete smíchat s vodou v poměru 1:1 a poté ho na ně aplikovat. Směs je dobré nechat působit alespoň čtvrt hodiny, načež ji stačí opatrně otřít vlhkým hadříkem a omítka bude jako nová. 

Nevzhledné fleky odstraní také obyčejná křída, která navíc nijak nepoškodí omítku. Co se pak týče samotné mastnoty, tu nasákne a odstraní. Jednoduše s ní chvíli jezděte po špíně a poté ji nechte působit alespoň přes celou noc (nejlépe 24 hodin). Nakonec vše oprášit a je hotovo. 

Foto: Shutterstock, zdroj: Paintersinphilly, merrymaids