Vyrobte si vlastní tablety do myčky. Nestojí skoro nic a zvládne to každý

Kvalitní tablety do myčky skutečně nepatří mezi levné položky nákupu. Obvyklá cena velmi kvalitních tablet dosahuje hodnoty i několika vyšších stovek korun. Méně kvalitní tablety zase nádobí často neumyjí dobře, což pak dělá z myčky vlastně nepoužitelný spotřebič. Existuje ale i možnost výroby vlastních tablet do myčky. Je to levné, rychlé a nijak složité.

Domácí tablety do myčky zvládne vyrobit každý

Většinu potřebných surovin jistě najdete i ve své domácnosti. Pokud tomu tak není, pořízení těchto předmětů nebude žádná věda, jelikož jsou dostání v každém obchodě. Potřebujeme tedy 120 gramů jedlé sody, 60 gramů epsomské soli, 1 šálek krystalické sody, cca 90 ml citrusové šťávy a 10 kapek esenciálního oleje, nejlépe levandulového. Pro jistotu spolu vytvoříme menší počet tablet. Když se vám budou jevit jako dostatečně účinné, není problém přidělat další.

Do misky nasypeme výše uvedené množství jedlé sody, epsomské soli, levandulové esence a krystalickou sodu. Všechny tyto ingredience řádně promíchejte. Směs díky levandulovému oleji mírně navlhne. To je pravý okamžik pro přidání citrusové šťávy. Opět promícháme a výslednou směsí naplníme do formiček na led. Je důležité, aby byla směs ve formičce dobře srovnána. Vše necháme alespoň 5 hodin zaschnout, vyklepneme ven a vše uskladníme ve vzduchotěsné nádobě.

Foto: Shutterstock

Úspora při výrobě domácích tablet je značná

Domácí výrobou tablet do myčky můžeme ušetřit značné množství peněz. Pokud vezmeme v potaz že obvyklá cena 50-ti tablet do myčky je 400 korun, ušetříme domácí výrobou odhadem až 250 korun na jediném balení. To se v dnešní době, kdy ceny nejrůznějších komodit hrubě stouply, velice vyplatí. Zvláště u domácností, které nemají tak vysoký příjem.

Celková pořizovací cena potřebných ingrediencí v přepočtu na počet vyrobených tablet nepřevyšuje 150 korun. Doma vyrobené tablety nezatěžují životní prostředí, nedráždí kůži a jsou relativně bezpeční i pro naše domácí mazlíčky a děti. I zde ale platí pravidlo prevence a proto je vždy raději skladujme na bezpečném místě mimo dosah.

Foto: Shutterstock, zdroj: ABC, PopSci