Z obyčejné garáže vytvořili jedinečné místo k setkávání

Z obyčejné garáže vytvořili jedinečné místo k setkávání

Prostorná garáž v blízkosti rodinného domu v nebyla vzhledem k častým cestám majitelů příliš využívána. Zároveň bylo potřeba vytvořit na zahradě prostor pro společné setkávání a stolování s přáteli. Výsledek vám vyrazí dech.

Zvenku garáž, zevnitř galerie

Při procházce po okolí byste jen těžko rozeznali místnost ukrytou za běžnými garážovými vraty. Velké černé posuvné dveře byly záměrně zachovány v garážovém stylu, aby nepoutaly příliš pozornosti. Koneckonců parkovací stání pro auto je stále ještě jednou z funkcí místnosti.

Z druhé strany je však budova nově opatřená celoplošnými prosklenými okny, které se otevírají směrem do zahrady. Takto prosklené jsou celé dvě stěny garáže, což dovnitř přivádí maximum denního světla po většinu roku. Poslední strana je potom tvořena zdí, na které je vestavěný úložný prostor vytvořený na míru. Ten krom skříněk nabízí i pracovní plochu na přípravu občerstvení nebo drobné kutilské práce.

Nová letní kuchyně dala zahradě šmrnc

Součástí projektu bylo také vybudování letní kuchyně pod otevřeným nebem. V ní najdeme velkoryse řešený gril a nezbytný úložný prostor s pracovní deskou na přípravu jídla.

Zařízení venkovní kuchyně bylo vytvořeno zároveň s vybavením interiéru, což je na první pohled patrné. Byl použit stejný materiál, v tomto případě cedrové dřevo. Pracovní plocha v letní kuchyni i uvnitř garáže je ze stejného materiálu jako podlahová krytina.

Když zrovna v garáži neparkuje automobil, je možné rozložit zde jednoduchý dřevěný nábytek, který nabízí posezení pro majitele domu i jejich hosty. Když se otevřou okna do zahrady, je možné nosit občerstvení připravené na letním grilu přímo na stůl uvnitř galerie.

Rekonstruovaná garáž nabízí posezení pro skupinu i jednotlivce
Zdroj: dezeen.com

Trucovna pro samotáře v moderním pojetí

Tým architektů navrhl přestavbu garáže nejen na místo setkávání s přáteli, ale také klidný kout v rohu zahrady, kam se může pán nebo paní domu kdykoliv o samotě uchýlit a oddávat se vlastním myšlenkám, odpočinku, ručním pracím nebo psaní.

Těžko bychom hledali takto stylově vybavenou garáž, která z uliční strany působí zcela nenápadně a za zavřenými vraty nabízí pohodlné posezení s vůní cedrového dřeva a harmonický výhled do zelené zahrady.

Miluji skandinávský styl a bydlení propojené s přírodou. Když děti, čas a finance dovolí, přikládám ruku k dílu na rekonstrukci chalupy na Valašsku. O své poznatky i puchýře se s vámi ráda rozdělím.