Skvrny na koberci jsou noční můrou každé hospodyňky. Zkuste jednoduchý trik, jak vyčistit koberec i bez chemie

Celoplošné koberce ani zdaleka z našich domácností nevymizely, ačkoli by se to tak na první pohled mohlo zdát, vzhledem ke všem těm moderním druhům podlahových krytin, které jsou v dnešní době k dostání. Celoplošné koberce přináší do domácnosti nejednu výhodu, například tlumí hluk a pomáhají se zateplením.

Po čase ale i ten sebedražší koberec zkrátka nemůže vypadat tak, jako když jste ho zrovna koupili a s jiskřičkami v očích rozložili v místnosti. Po nějaké době se na něm objeví skvrny, šmouhy nebo vyšlapané cestičky značící, kudy se v pokoji nejčastěji chodí.

Foto: Pixabay.com

Jak  vyčistit zašlý koberec bez chemie?

Pokud máte doma koberec staršího data, na kterém se již zub času podepsal, ale nechcete se ho zbavit, jistě přemýšlíte nad tím, jak ho vyčistit. Jako první se nabízí zajít do obchodu a pořídit nějaký chemický čistič, kterých je k dostání nepřeberné množství lišící se značkou i cenou. Proč ale požívat chemii, když to jde i bez ní?

Neutrácejte za chemické čističe na koberce a místo toho si šikovný čistič vyrobte doma. A za zlomek ceny!

Co budete potřebovat?

Dobrou zprávou je, že k čištění koberce bez chemie budete potřebovat věci, které má většina z nás běžně doma:

Foto: Depositphotos.com

Jak  postupovat při čištění?

Nejdříve smíchejte ocet a vodu v poměru 50:50. Poté na koberec, který chcete vyčistit, nasypte jedlou sodu. Nebojte se i většího množství, odhadněte jej podle míry znečištění. Poté sodu na koberci postříkejte směsí octa a vody. Stane se, že soda začne pěnit, čeho se nelekejte, je to úplně v pořádku. Sodu, ocet a vodu nechte na koberci klidně tři hodinky, je totiž potřeba, aby čistič zaschl.

Foto: Pixabay.com

Poté použijte kartáč, kterým směs z koberce vykartáčujete. Na samotný závěr vezměte vysavač a všechno z koberce vysajte. Měli byste vidět jasné zlepšení, samozřejmě v případě většího znečištění nebude na škodu celý postup zopakovat.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!