Provoňte domov podzimní atmosférou

Za okny už pomalu začíná vládnout pán v barveném kabátě, který umí někdy pořádně zastudit. Přivítejte podzim. Není divu, že se před ním někdy schováváme v našich útulných domovech. Proč si ale nevzít tu hezčí z jeho tváří i sem?

Barvami proti chmurné náladě

Podzim máme od dětství spojený s hitparádou barev. Stromy převlékají kabáty jako na módní přehlídce a zejména začátek tohoto ročního období jimi přímo hraje.

Inspirujte se a přineste barvy i do své domácnosti. Ať je její útulná náruč vždy připravena vás zahřát po příchodu ze sychravé ulice. Barvy umí dodat pocit tepla i do chladného interiéru i rozzářit úsměv ve tvářích těch, kteří potřebují povzbudit v krátících se podzimních dnech.

Jak voní podzim?

Zrak není jediný smysl, kterým vnímáme domov. Vzpomínáte, jak voní Vánoce? Věřte tomu, že i podzim má své vůně.  Cítíte jemnou vůni zralých jablek? Trochu štiplavou vůni skořice? A co takhle aroma linoucí se z hrnku horké čokolády? To všechno můžete cítit po příchodu domů. Stačí si jen vybrat ty správné vonné svíčky, oleje nebo vosky.

https://www.instagram.com/p/B2mN2BTjU2g/

Planoucí svíčka pod miskou aroma lampy dodá domovu úplně novou atmosféru a domov ovládne příjemná vůně. Využít můžete i širokou nabídku domácích vůní s postupným uvolňováním. Ty jsou k dostání stejně, jakož i další voňavé preparáty, v drogeriích a obchodech s bytovými doplňky.

Příroda až v obýváku

Pokud si chcete podzimu užít ještě více, určitě využijte nabídku naší přírody. Není třeba kupovat drahé a neekologické dekorace, vydejte se raději ven. Užijete si posledních slunných dní na čerstvém vzduchu a jistě si domů přinesete dostatek všeho potřebného pro vytvoření vkusné podzimní dekorace.

Trocha přírodnin nápaditě naaranžovaných ve skleněné váze či na servírovacím tácu rozhodně nic nezkazí. Pozor si dejte jen na přírodniny, které snadno podléhají zkáze. Pro trvalejší ozdobu se hodí kaštany, suché větvičky, sušené šípkové plody nebo třeba rudé jeřabiny. Pokud zrovna nemáte na jejich sbírání čas, dejte do mísy na jídelní stůl alespoň pár červených jablek nebo šťavnatých hrušek.

Jaké podzimní dekorace hrají prim ve vašich domovech? Dejte vědět v komentářích a inspirujte i vy naše čtenáře.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!